در حال نمایش 16 نتیجه

نمایش 9 24 36

دستگاه زیربغل سیم کش یکی از انواع تجهیزات بدنسازی است که در باشگاه‌ها مورد استفاده بسیاری از ورزشکاران قرار می‌گیرد. عضلات زیر بغل یکی از بزرگ‌ترین عضلاتی هستند که ناحیه پشت و فوقانی بدن قرار دارند و برای تقویت‌ آنها از انواع حرکات و تمرینات کششی استفاده می‌شود. مهمترین شرط جهت تأثیرگذاری ورزش با این نوع دستگاه‌ها و تجهیزات ورزشی، انجام حرکات اصولی با تعداد تمرینات مناسب و کافی است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه عملکرد دستگاه زیر بغل و آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان + عکس و عضلات درگیر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید-دستگاه-زیر-بغل-سیم-کش

کاربرد دستگاه زیربغل

یکی از کاربردی‌ترین تمرینات و حرکات ورزشی که برای افزایش حجم، تقویت و رشد عضلات در ناحیه کمر و زیر بغل مورد استفاده قرار می‌گیرد، حرکت زیربغل است. بنابراین داشتن یک دستگاه زیربغل در خانه و یا باشگاه بدنسازی یک ضرورت به حساب می‌یابد و تمرین با آن در بین ورزشکاران نیز طرفداران بسیاری دارد.

 

آشنایی با انواع دستگاه زیربغل

تجهیزات و لوازم بدنسازی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و انتخاب آنها بستگی به نوع حرکات تمرینی اعم از کششی و قدرتی دارد. بنابراین در ادامه شما را با انواع دستگاه زیربغل براساس نوع حرکاتی که قصد تمرین آن را دارید آشنا خواهیم کرد.

 

  • زیر بغل سیم کش
  • زیر بغل هالتر
  • زیر بغل هالتر میز شیب‌دار
  • زیر بغل طنابی
  • زیربغل دستگاه H
  • زیر بغل دمبل روی میز شیب‌دار
  • زیربغل تی بار
  • زیر بغل لت

عضلات درگیر هنگام کار با دستگاه زیربغل

عضله زیربغل یکی از بزرگترین عضلات پشت بدن هر فردی که به عنوان عضلات پهن شناخته می‌شوند. این عضلات متصل به تنه فوقانی بدن سبب بهبود عملکرد ستون فقرات و سرشانه می‌شود و با انجام تمرینات با دستگاه زیربغل سیم کش، بالا تنه ورزشکاران ظاهری مثلثی خواهد گرفت.

 

بر این اساس از عضلات در گیر در هنگام تمرین با دستگاه زیر بغل می‌توان به عضله لاتیسموس دورسی، ماهیچه ذوزنقه شکل یا کول یا تراپزیوس و عضلات راست‌کننده ستون مهره‌‌ها اشاره کرد که نقش مهمی در فعالیت روزانه ما دارند. بنابراین انجام بهترین حرکات بدنسازی برای افزایش حجم زیر بغل با فرم و تکنیک صحیح می‌توان به تقویت عضله‌ها کمک کرد.

 

نحوه عملکرد دستگاه

ورزشکاران که دنبال داشتن اندام V شکل هستند باید به زیبایی و فرم‌دهی عضلات زیر بغل خود توجه کنند. در این راستا انجام حرکات زیربغل به داشتن چنین عضلاتی کمک خواهد کرد. نحوه عملکرد دستگاه زیربغل به گونه‌ای است که عضله‌ پشتی بدن را از ناحیه لگن و پایین کمر تا بازوها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به بالاتنه‌ شکل مخروطی می‌دهد. چون عضلات زیر بغل چون به استخوان بالای دست، ستون فقرات و مفصل ران متصل است تمام حرکات تمرینی بر کشش عضلات این نواحی تأثیر مثبت می‌گذارد. در این بین انجام حرکات ورزشی با دستگاه زیر بغل سیم کش برای بانوان بسیار مفید است چرا که باعث پایداری و تقویت عضلات بالاتنه می‌شود.

 

آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان + عکس

دستگاه زیربغل از بهترین تمرینات کششی برای تقویت عضلات زیر بغل و پشت بدن به شمار می‌آید که با اشکال مختلف قابل اجرا است. این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کمترین فشار به نواحی کمر و ستون فقرات وارد می‌شود و رشد و تقویت عضلات پشت و زیربغل کمک قابل توجهی می‌کند.

 

استفاده از دستگاه زیر بغل برای ورزشکاران مبتدی که قصد دارند عضلات زیر بغل و پشت خود را با حداقل ریسک آسیب‌دیدگی تقویت کنند، بهترین گزینه است. آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان بسیار ساده است و در همه انواع دستگاه زیربغل دو دستگیر به صورت عمودی یا افقی وجود دارد. با استفاده از آن دستگیره‌ها می‌توان فشار را به سمت داخل یا بیرون عضلات زیر بغل خود هدایت کرد.

 

جهت انجام حرکات کششی با این دستگاه ابتدا باید وزنه مورد نظر خود را انتخاب و آن را روی دستگاه قرار بدهید. سپس ارتفاع صندلی دستگاه را متناسب با قد خود تنظیم کرده و با انجام عمل بازدم به آرامی دستگیره‌ها را به سمت پشت با خم کردن آرنج‌ها بکشید. در این مرحله مکث کوتاهی کنید و در حالی که کمر خود را کاملا صاف کرده‌اید با انجام عمل دم و فرو دادن نفس به داخل وضعیت بدن را به حالت طبیعی بازگردانید. تعداد تکرار این حرکت تمرینی بستگی به برنامه‌ای دارید که مربی برای شما در نظر گرفته است.

 

هنگام استفاده از این دستگاه‌های بدنسازی دقت داشته باشید که به خوبی در وضعیت مناسب روی آن قرار بگیرید تا موقع انجام حرکات توانایی حفظ تعادل را داشته باشید تا به شما آسیبی وارد نشود.

 

رنج قیمت دستگاه خارجی و ایرانی زیر بغل سیم کش

دستگاه زیربغل یکی از حرفه‌ای‌ترین دستگاه‌های بدنسازی به شمار می‌آید که برای استفاده باشگاهی بسیار مناسب است. امروزه انواع مختلف این مدل دستگاه‌ ورزشی در بازار موجود است که به طور قطع قیمت برندهای خارجی آن به دلیل وارداتی بودن تحت تأثیر نوسانات ارزی نسبت به نوع ایرانی آن گرانتر است. از عوامل تأثیرگذار بر رنج قیمت دستگاه خارجی و ایرانی زیر بغل می‌توان به کیفیت، نام برند، میزان مقاومت، نوع کاربرد و نوع طراحی آن اشاره کرد. بنابراین در صورتی که برای تکمیل تجهیزات ورزشی باشگاه بدنسازی خود نیاز به خرید دستگاه زیربغل سیم کش دارید بهتر است که جهت تهیه یکی از انواع با کیفیت و مرغوب آن به ما مراجعه کنید.

 

نحوه صحیح انجام حرکات با دستگاه زیر بغل

در ادامه شما را با نحوه صحیح انجام حرکات با استفاده از دستگاه زیر بغل جهت عضله‌سازی و تقویت عضلات پشت و پشت سرشانه، دو سر بازوها، ساعد و عضلات مرکزی و غیره آشنا خواهیم کرد.

 

زیر بغل سیم کش

یکی از تمرینات متداول بدنسازان حرفه‌ای برای تقویت عضلات بالاتنه انجام حرکت با دستگاه زیر بغل سیم کش است. این حرکت به دو روش زیر بغل سیم کش از پشت و زیر بغل سیم کش از جلو انجام می‌شود که تقریبا روند تمرین با آنها مشابه یکدیگر است.

 

نحوه اجرای حرکت زیر بغل سیم کش از پشت بدین شکل است که ابتدا باید روی صندلی دستگاه بنشینید و پاهای خود را در زیرپایی تنظیم کرده و زاویه زانوها نیز حالت 90 درجه به خود بگیرد. حال دستگیره را با دست‌ها بگیرید و با تمرکز و انجام عمل بازدم به سمت پشت گردن پایین بیاورید. بعد از مکث کوتاهی با انجام عمل دم دست‌ها را با کنترل کامل به سمت بالا حرکت دهید. در طول انجام تمرین باید عضلات کمر بدون حرکت و ثابت باشد و همچنین قسمت باسن نیز از نیمکت دستگاه جدا نشود. هنگام اجرای حرکت زیر بغل سیم کش از جلو، دستگیره‌ها تا نزدیک سینه پایین کشیده می‌شوند.

 

زیر بغل هالتر

یکی از مهمترین حرکات برای تقویت عضلات بزرگ پشت بدن، حرکت زیر بغل هالتر است. برای انجام این حرکت ابتدا وزنه متناسب با قدرت بدنی خود را روی هالتر قرار دهید. حال پاها را به اندازه عرض شانه خود باز کنید و در حالی که کمر صاف و سینه و باسن به سمت بالا نگه داشته شده‌اند، خم شوید و هالتر را بلند کرده و به عضلات سینه و بالاتر از ناف نزدیک کنید. در این وضعیت آرنج‌های شما باید به سمت داخل و نزدیک عضلات زیر بغل متمایل شده باشند. سپس با انجام عمل دم، هالتر را به آرامی و با دقت به سمت پایین بیاورید. این تمرین با دستگاه زیر بغل را به تعداد دلخواه انجام دهید.

 

زیر بغل هالتر میز شیب‌دار

انجام حرکت زیر بغل با استفاده از هالتر روی میز شیب‌دار، یک تمرین قدرتی است که برای بدنسازان مبتدی بسیار کاربرد دارد و از عضلات در گیر این تمرین می‌توان به عضلات میانی پشت و زیر بغل اشاره کرد. نحوه انجام حرکت با دستگاه زیر بغل روی میز شیب‌دار بدین شکل است که در حالی که هالتر را در دست‌ها به صورت آویزان گرفته‌اید با شکم بر روی میزی شیب‌دار با زاویه 30 درجه دراز بکشید. همزمان که عمل بازدم را با بیرون دادن نفس خود انجام می‌دهید، آرنج‌ها را کم کنید و دمبل‌ها را بالا بکشید. این تمرین شبیه حرکت پرس سینه به صورت جهت مخالف است. در حالتی که آرنج‌ها، بازوها و بالاتنه شکل ظاهری T به خود گرفتند با عمل دم و نفس کشیدن به داخل سینه، انقباض عضلات را باز کنید و بدن را به حالت اولیه باز گردانید.

 

زیر بغل طنابی

یکی از اثرگذارترین حرکات برای رشد و تقویت عضلات زیر بغل، حرکت زیر بغل طنابی است. نحوه صحیح انجام این حرکت با دستگاه زیر بغل بدین شکل است که به صورت صاف ایستاده و پاها را به اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. طناب‌ها را به دست بگیرید و طناب را سمت راه‌ها بکشید و بعد از چند ثانیه مکث دوباره دست‌ها را همراه طناب به سمت بالا بیاورید. برای جلوگیری از خم شدن اندام پشت بدن، عضلات شکم را منقبض کنید و عضلات جلو بازوها را تحت فشار بیشتری قرار دهید.

 

زیربغل دستگاه H

برای انجام حرکت زیر بغل با دستگاه اچ ابتدا باید وزن متناسب با توانایی خود را روی قرار دهید و ارتفاع صندلی را متناسب با قد خود تنظیم کنید. حال روی دستگاه زیر بغل بنشینید و دستگیره‌های آن را با دست‌ها بگیرید. حالا دسته‌ها را تا حدی که آرنج‌ها جمع شده و به کتف‌ها نزدیک شود، به سمت بدن خود بکشید. برای بازگشت به حالت اولیه شروع تمرین سعی کنید عضلات شما با کمترین تنش روبرو شوند.

 

زیر بغل دمبل روی میز شیب‌دار

برای انجام این حرکت قدرتی ابتدا یک جفت دمبل با وزن متناسب با توان جسمی خود را انتخاب کنید و بر روی زمین کنار میز شیب‌دار با زاویه 45 درجه قرار دهید. در این مرحله روی میز شیب‌دار به حالتی که گردن و سر بالاتر از میز قرار گرفته باشند، روی شکم دراز بکشید و پاهای خود را صاف و ثابت نگه‌ دارید. حال دمبل‌ها را از بالا کرده به صورت صاف و و عمود سمت بالا بیاورید و آهسته به حالت شروع تمرین بازگشته و این تمرین را تکرار کنید.

 

زیربغل تی بار

انجام حرکت قدرتی زیربغل تی بار جهت عضله‌سازی نواحی زیر بغل نیاز به تکنیک بسیار بالایی دارد و مناسب بدنسازان مبتدی و غیرهحرفه‌ای نیست. در صورتی که این ورزشکاران این حرکت را با دستگاه زیر بغل تی بار به اشتباه انجام دهد دچار آسیب در ناحیه کمر خواهند شد.

 

نحوه انجام حرکت بدین شکل است که در ابتدا قفسه سینه خود را به پد دستگاه بچسبانید و دستگیره‌‌های آن را به دست بگیرید. برای شروع دست‌ها دراز کنید و از سمت پایین به طرف بالا و شکم بکشید. در طول تکرار این تمرین سر را بالا نگه دارید و کمر را صاف و شانه‌ها را به سمت عقب بکشید.

 

زیر بغل لت

حرکت بدنسازی لت برای تقویت عضلات زیربغل و پشت انجام می‌شود. برای انجام این حرکت ابتدا یک میله لت را به گیره دستگاه زیر بغل وصل کنید. انتهای میله را با دست باز بگیرید و روی صندلی دستگاه بنشینید و زانوها را نیز در زیر پد مخصوص قفل کنید. برای شروع تمرین به آرامی میله را به سمت پایین تا مرحله موازی شدن آرنج‌ها با کف زمین بکشید. با منقبض کردن سرشانه‌ها بدن را به موقعیت اولیه برگردانید.

 

جمع‌بندی مبحث دستگاه زیر بغل

دستگاه زیر بغل یکی از تجهیزات ورزشی استانداردی است که برای تقویت عضلات پشت کمر و سرشانه استفاده می‌شود. استفاده از این وسیله بدنسازی در بین ورزشکاران مبتدی و حرفه‌ای طرفداران بسیاری دارد و چرا که رعایت اصول حرکات تمرینی و با کمترین آسیب‌دیدگی می‌توان بهترین نتیجه را از آن گرفت‌. جهت استعلام رنج قیمت دستگاه خارجی و ایرانی زیربغل سیم کش به وب سایت ما مراجعه کنید. همچنین برای خرید بهترین و ارزان‌ترین نوع دستگاه مخصوص زیر بغل و نحوه نگهداری برای عمر بیشتر انواع دستگاه‌های بدنسازی و تناسب اندام موجود در بازار با کارشناسان ما ارتباط بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

لینک خرید دستگاه بدنسازی خانگی