مطالب آموزشی بدنسازی, مطالب آموزشی باشگاه بدنسازی

بهترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی و لاغری

بهترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی و لاغری

امروزه دغدغه همه ی افراد داشتن اندام ورزشی ایده ال است و برای رسیدن به اندام مورد نظر بهترین و سریع‌ترین روش استفاده از دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی و لاغری ست.

 

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال راهی سریع و فوق‌العاده برای تناسب اندام هستید استفاده از دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کار کردن با دستگاه های بدنسازی برای چربی‌سوزی بدن باعث پر شدن عضلات می‌شود ماهیچه‌ها قوی می‌شوند. هنگام ورزش بدنسازی برای پر شدن عضلات از پروتئین استفاده کنید اگر عضلات شکمتان پیشرفت نمی‌کند برای این است که فقط از تمرین دراز نشست استفاده می‌کنید هرچه تنوع بیشتر باشد نتیجه مطلوب تری خواهید داشت.

 

در این مطلب قرار است بهترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی و لاغری را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

بهترین دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی و لاغری

بهترین دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی و لاغری

امروزه انواع و اقسام دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی در برندهای مختلف وجود دارد که برای رسیدن به آنچه که انتخاب شماست و سبب چربی سوزی و لاغری شما می شود.

آیا شما هم از نامتعادلات اندام خود به ستوه امده‌اید؟ در اینباره چکاری باید کرد؟ آیا با دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی می‌توان به کمری باریک و اندامی هفتی دست یافت؟ پاسخ به شما مثبت است.

آیا دستگاه های بدنسازی و لاغری نقشی در کوچک شدن شکم و پهلو دارد؟

از انواع دستگاه بدنسازی و لاغری می‌توان به تردمیل دستگاه کرانچ شکم و پهلو میز دراز نشست دوچرخه ثابت و دمبل و…. نام برد.

 

 

آیا با بدنسازی می‌توان لاغر شد؟

آیا با بدنسازی می‌توان لاغر شد؟

افراد زیادی هستند که بدنبال راهی برای لاغری با دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی هستند. بدنسازی راهی مطمئن و حتمی برای چربی سوزیست. درصورت استفاده از خوراکی های کالری بالا به باشگاه رفته و با استفاده از ورزش های هوازی و دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی می‌توان از بالا رفتن وزن خود جلوگیری کرد. دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی در حفظ سیستم قلبی و عروقی و بالابردن زمان و جزئی از بهترین و سریع ترین روش های لاغریست.

 

 

نکات مهم در کلیات دستگاه بدنسازی برای لاغری

نکات مهم در کلیات دستگاه بدنسازی برای لاغری

 • اولین نکته در لاغری داشتن پشتکار و انگیزه بسیار بالاست که شخص ورزشکار را به اندام مدنظر خود می‌رساند و شخص از هدف خود کناره گیری نکند.
 • انتخاب محیط مناسب و عالی با بهترین دستگاه بدنسازی و چربی سوزی
 • و نکته حائز اهمیت دیگر با توجه با این موضوع که سرعت لاغری در بانوان کند تر از آقایان ست پس در انتخاب بهترین دستگاه بدنسازی و چربی سوزی باید این نکته را مورد توجه قرار داد.

 

 

انواع دستگاه های بدنسازی و چربی سوزی

انواع دستگاه های بدنسازی و چربی سوزی

بهترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی دستگاه هوازی روئینگ و در نوع عالی ان اسکی فضایی Elliptical و دوچرخه ثابت The Stationary Bike و در نوع خوب آن تردمیل و دستگاه پله از انواع دستگاه های بدنسازی چربی سوزیست.

 

 

 • دستگاه روئینگ

در اولین نگاه استفاده از این نوع دستگاه بدنسازی چربی سوزی شخص ورزشکار را دچار سردرگمی می‌کند. این دستگاه در نوع خود بهترین دستگاه چربی سوزیست که عضلات شخص ورزشکار را درگیر چربی سوزی می‌کند.

نکته: استفاده مطلوب ست های 10 دقیقه ای با حداکثر 3  الی 4 دقیقه استراحت کنید.

 

 • اسکی فضایی

در صورتی که افراد زانو درد دارند برای استفاده از دستگاه چربی سوزی اسکی فضایی استفاده نمایند زیرا در مقایسه با تردمیل فشار کمتری بر روی زانوها وارد می‌کند.

نکته: استفاده مطلوب 90 الی 100 ثانیه و در صورت ادامه تمرین ب حداکثر 3 الی 4 دقیقه برسانید.

 

 

 • دوچرخه ثابت

اگر می‌خواهید با دوچرخه ثابت پاها و شش‌هایتان را به کار گیرید باید سریع از آن استفاده نماید زیرا ارام استفاده کردن از ان نتیجه چندان مطلوبی ندارد. و برای استفاده از این نوع دستگاه بدنسازی چربی سوزی ایستاده رکاب بزنید در استفاده مداوم شاهد نتیجه چشم گیر آن خواهید بود.

نکته: استفاده مطلوب 3دقیقه با سرعت بالا 2 دقیقه باسرعت آرام که حداکثر 30 دقیقه تمرین ان طول انجام دهید که به نتیجه دلخواهتان برسید.

 

 

 • تردمیل

یکی از پر استفاده‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی که در منزل استفاده می‌شود تردمیل است که در صورت آگاهی نداشتن از  نحوه استفاده از این دستگاه می‌توان از ان استفاده کرد و چربی سوزی نمود استفاده از این دستگاه بدنسازی و چربی سوزی همان پیاده روی و دویدنست.

نکته: استفاده مطلوب 20 دقیقه در ست های 4 الی 5 دقیقه ایست.

 

 

 • دستگاه پله

کسی هست ک نخواهد از این ماشین استفاده نکند؟ با این دستگاه باید خود را با نحوه ی کوهنوردی وفق دهید که باعث حداکثر سوزاندن چربی هایتان خواهد شد. این دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی مقاومت شما را بالا می‌برد.

 

 

راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی

امروزه یکی از بهترین روش های که به صورت منظم ما را به تناسب اندام می‌رساند کار کردن با دستگاه بدنسازی برای چربی سوزیست.

آیا می‌دانستید مقدار عرقی که در حین استفاده از دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی می‌ریزید چقدر روی نشاط شما و احیا شدن سلول های بدنتان تاثیر می‌گذارد؟

اکنون با زندگی شهری فعالیت بدنی مردم کم شده است و اگر نمی‌توانید در طول روز به باشگاه ورزشی بروید با خرید دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی باشگاه ورزشی را به خانه هایتان ببرید در نگاه اول کار با این دستگاه های ورزشی برای چربی سوزی آسان به نظر می‌رسد. هزینه ای که دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی نسبت ب دمبل و کش پیلاتس و توپ ورزشی دارد بسیار بالاترست به همین دلیل اول باید هدف خود را از خرید این دستگاه ها مشخص کرد که  می‌خواهید چه قسمت از بدنتان را به چربی سوزی حداقل برسانید.

جهت خرید دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی به صفحه ” دستگاه بدنسازی خانگی ” مراجعه کنید.

 

 

آیا دستگاه بدنسازی لاغر میکند؟

برخی از افرادی که از برنامه ورزشی خاصی را شروع می‌کنند پیش آمده که وزنی را کم نکنند یا حتی وزنی هم اضافه کنند پس اگر وزنتان تغییر نکرد به این معنی نیست که تمرینات بی فایده بوده است و حتی ممکن است بدون کاهش وزن و اضافه وزن با دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی  به باریک تر شدن روز به روز کمر منجر می‌شود. افرادی که دارای چاقی مفرد هستند باید از ورزش‌های هوازی به صورت مداوم استفاده کنند زمان مطلوب بین 30 الی 40 دقیقه به مدت 40 روز الی 2 ماه تمرین کرد.

برخی از دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی آن عملکردی را که تعریف می‌کنند را ندارند پس باید از حرکات کششی مناسب آن ویژگی استفاده کرد. برای حرکت های پهلو ک جایگزین دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی شود می‌توان پاها را به عرض شانه باز کرد و به سمت پهلو خم شد گاهی به چپ گاهی به راست یا دراز نشست یا به پهلو دراز کشیده و پاها را به سمت پهلو بالا بیاورید این حرکت مخصوص تنبل هاست و حرکت دیگر می‌توان به پشت کمر دراز کشیده و پاها را به حالت دوچرخه در بیاورید. برای لاغری با دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی باید کالری را افزایش نمود با وسیله های بدنسازی می‌توان ب نتیجه دلخواهتان برسید.

 

 

چرا کاربردی نیست؟

اگر شما تازه تصمیم به شروع تمرینات هوازی و عضله سازی گرفتید کمتر از 3 ماه نباشد بین هر ست 2 دقیقه استراحت کنید حداقل 60 دقیقه تمرین کنید از کربن هیدرات های با جذب بالا و نوشیدنی استفاده کنید وعده های غذایی خود به حداکثر 6 الی 7 وعده برسانید و نحوه صحیح استفاده از دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی را یاد بگیرید و خواب 8 ساعت در طول شبانه روز را حتما انجام دهید.

 

 

کدام وسیله برای چربی سوزی بهتر است؟

کدام وسیله برای چربی سوزی بهتر است؟

جواب دستگاه قایقرانی خانگی است. در دید اول کار با این دستگاه بسیار دلگیر کننده است ولی بعد از استفاده از این دستگاه همه ی ماهیچه های شما را درگیر می‌کند و باعث چربی سوزی بالا و نشاط شخص ورزشکار در استفاده از دستگاه های بدنسازی برای چربی سوزی می‌شود.

سوالات متداول بهترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی و لاغری

بهترین دستگاه بدنسازی برای چربی سوزی و لاغری؟

 • دستگاه قایقرانی (روئینگ)
 • اسکی فضایی
 • دوچرخه ثابت

آیا با دستگاه های بدنسازی می توان لاغر شد؟

 • بله، با استفاده از دستگاه های بدنسازی هوازی و قدرتی می توان چربی سوزی و لاغری را تجربه کرد.

تفاوت دستگاه های هوازی و قدرتی در چربی سوزی؟

 • دستگاه های هوازی: کالری بیشتری می سوزانند و برای چربی سوزی کلی بدن مناسب هستند.
 • دستگاه های قدرتی: عضله سازی می کنند و به افزایش متابولیسم و چربی سوزی در درازمدت کمک می کنند.

تردمیل یا اسکی فضایی؟

 • هر دو برای چربی سوزی مناسب هستند، اما اسکی فضایی فشار کمتری به مفاصل وارد می کند.

عوارض جانبی استفاده از دستگاه های بدنسازی:

 • در صورت استفاده صحیح، عوارض جانبی خاصی ندارند.
 • آسیب های ورزشی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی محتمل است.

بهترین زمان استفاده از دستگاه های بدنسازی:

 • صبح زود یا عصر، با توجه به برنامه و عادت خواب شما

میزان کالری سوزانده شده:

 • به نوع دستگاه، شدت تمرین و وزن فرد بستگی دارد.
 • به طور میانگین، 300 تا 600 کالری در 30 دقیقه

نکات مهم در استفاده از دستگاه های بدنسازی:

 • گرم کردن و سرد کردن قبل و بعد از تمرین
 • تنظیم صحیح دستگاه
 • تنوع در برنامه تمرینی
 • رعایت اصول صحیح حرکات
 • مشورت با مربی در صورت نیاز
author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

2 نظر در “بهترین دستگاه های بدنسازی چربی سوزی و لاغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *