نمایش 9 24 36

امروزه با افزایش نیاز به ورزش برای حفظ سلامت بدن، مراجعه به باشگاهای ورزشی بیش از پیش شده‌است. یکی از رایج‌ترین زمینه‌های ورزشی، بدنسازی است که توسط دستگاه‌های متنوع و متعددی انجام می‌شود. دستگاه‌های بدنسازی با توجه به نوع حرکت هواسازی یا قدرتی، متفاوت هستند. تردمیل یک دستگاه‌ بدنسازی هوازی است که برای استفاده در باشگاه و همچنین منزل طراحی شده‌است. در ادامه در مورد انواع، مزایا، قیمت و خرید آن توضیح داده خواهد شد.

تردمیل

تردمیل چیست؟

دستگاهی است که به طور کلی برای راه رفتن و دویدن در یک مکان ثابت استفاده می‌شود و شاخص‌ترین نوع دستگاه بدنسازی هوازی است. هنگام استفاده از آن روی قسمتی که تسمه یا نوار نقاله نامیده می‌شود می‌ایستید و راه می‌روید. این امکان را دارید که سرعت حرکتتان را از طریق دکمه‌هایی که روی کنسول قرار دارد، تنظیم کنید و به مرور، آن را افزایش یا کاهش دهید. با توجه به نوع حرکت، باعث افزایش ضربان قلب و سرعت پمپاژ خون می‌شود، و در نتیجه متابولیسم هوازی سلول را افزایش می‌دهد؛ به همین دلیل به آن ورزش هوازی و به تردمیل، دستگاه هوازی گفته می‌شود. هدف اصلی از انجام حرکات هوازی سوخت چربی و کاهش وزن است. چون چربی‌ها اولین سلول‌هایی هستند که هنگام فعالیت شدید و نیاز مدام به انرژی، استفاده می‌شوند.

با توجه به منبع تامین انرژی حرکت تسمه، این دستگاه به دو نوع مکانیکی و برقی تقسیم بندی می‌شود.

تردمیل برقی  دارای موتور الکتریکی است که انرژی لازم برای حرکت تسمه را تولید می‌کند. این امکان را به شما می‌دهد که سرعت حرکت را از طریق دسترسی‌هایی که روی کنسول قرار دارد تنظیم کنید. همچنین در مواقع اضطراری می‌توانید تنها با استفاده از یک دکمه حرکت را قطع کنید. قدرت موتور آن به وزنی که تحمل می‌کند بستگی دارد. در دستگاه‌های باشگاهی موتورهای بسیار قوی تعبیه شده‌است تا استفاده برای عموم بلا مانع باشد.

تردمیل مکانیکی نوع ارزان قیمت‌تر و ساده‌تر است که با نیرویی که فرد به تسمه وارد می‌کند، حرکت می‌کند. سرعت آن متناسب با سرعت حرکت پاهای فرد تنظیم می‌شود و هیچ کنترل سیستمی ندارد. با توجه به اینکه موتور الکتریکی برای تامین انرژی حرکت تسمه ندارد، فرد نیروی بیشتری را برای به حرکت در آوردن نوار نقاله صرف می‌کند. همین مورد جز مزیت این دستگاه هست، زیرا انرژی بیشتری از فرد میگیرد و در نتیجه چربی سوزی بیشتری دارد.

انواع تردمیل

تردمیل وسیله‌ای است که امکان استفاده در باشگاه و منزل را دارد و فراخور مکان استفاده شده، ویژگی‌های متفاوتی دارند که آن را مناسب محیط می‌کنند. به دو نوع باشگاهی و خانگی تقسیم می‌شود که در ادامه به تفصیل توضیح داده می‌شود.

تردمیل باشگاهی

تردمیل

برای تهیه تردمیل باید به عوامل متعددی توجه کرد، تا عمر مفیدی داشته باشد و بتوان از آن در طولانی مدت استفاده کرد. نوع باشگاهی باید به گونه‌ای باشد که همه افراد امکان استفاده از آن را داشته باشند. با توجه به اینکه هم به منظور کاهش وزن، و هم برای آماده کردن بدن برای انجام حرکات دیگر، ابتدا ورزش هوازی انجام می‌شود، این دستگاه یکی از ملزومات هر سالن ورزشی هست. از ویژگی های تردمیل باشگاهی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • با توجه به اینکه طیف گسترده‌ای از افراد با وزن‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند، فشاری که هنگام حرکت به تسمه آن وارد می‌شود متفاوت است. به همین دلیل تحمل وزن بسیار بالایی دارد و مناسب استفاده همه است.
 • موتور قوی AC دارد تا عامل وزن تغییری در سرعت حرکت آن ایجاد نکند.
 • اغلب شیب قابل تنظیم دارد. در نتیجه انجام حرکات متنوعی را امکان پذیر می‌کند.
 • اکثر تردمیل‌های باشگاهی برنامه ورزشی خاصی دارند که می توان طبق آن پیش رفت.
 • امکان اتصال از طریق AUX و USB را دارد. می‌توانید ورزش را همراه موسیقی دلخواهتان تجربه کنید.
 • پهنا و طول تسمه آنها بیشتر از انواع خانگی است.

مزایای تردمیل باشگاهی

 • به علت موتور قدرتمندی که دارد، مدت زمان دویدن یا راه رفتن روی آن بیشتر است.
 • ساختار خیلی محکم، موتور قوی و قدرت تحمل بالا، باعث شده تا عمر مفید بسیار طولانی تری داشته باشد.
 • ضربه‌گیرهای خیلی حرفه‌ای و قوی‌ای دارد، در نتیجه میزان آسیب وارد شده به مفاصل و کمر را به حداقل می‌رساند و آن را برای استفاده افراد با وزن زیاد مناسب می‌کند.

قیمت تردمیل باشگاهی

امکاناتی که تردمیل باشگاهی دارد، بسیار متفاوت است. همین فاکتور باعث تفاوت چشمگیر قیمت آن شده‌است. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد که با هر وزنی از آن استفاده کنید. کنسولی روی آن تعبیه شده که امکان تنظیم حرکت را به شما می‌دهد. همچنین امنیت و حفاظت آن بیشتر و سخت گیرانه‌تر است. از این رو با توجه به نوع مواد استفاده شده در ساخت آن، ضخامت و نوع تسمه و امکاناتی که در کنسول ارائه می‌دهد برآورد هزینه می‌شود. شرکت‌های مختلفی تردمیل باشگاهی با قیمت متفاوتی تولید می‌کنند. قبل از خرید تردمیل باشگاهی حتما تحقیقات لازم انجام دهید تا مناسب‌ترین نوع بر اساس بودجه و نیاز خود تهیه کنید.

خرید تردمیل باشگاهی

تردمیل‌های باشگاهی متنوعی داخل بازار موجود هستند. شرکت‌های زیادی این محصول تولید می‌کنند که از نظر جنس بدنه و تسمه، فاکتورهای قابل تنظیم در کنسول آن، نوع موتور و… متفاوت هستند. شرکت تن‌آسا از سال 1389 با بهره‌گیری از به‌روزترین ماشین آلات و زبده‌ترین مهندسین، در راستای کارآفرینی و کاهش واردات، اقدام به تولید وسایل باشگاهی کرده‌است. شما می‌توانید تنها از طریق تماس با شماره‌های 02166455687 و 02166455701  و برقراری ارتباط با کارشناسان تن‌آسا جهت دریافت مشاوره، مناسب‌ترین دستگاه از نظر قیمت و کیفیت را برای مجموعه خود تهیه کنید.

تردمیل خانگی

تردمیل

با توجه به افزایش مشغله افراد و محدودیت زمان فعالیت باشگاه‌های ورزشی، دستگاه‌های بدنسازی راه خود را به داخل منزل پیدا کرده‌اند. تردمیل اولین گزینه‌ای است که هنگام خرید دستگاه‌های بدنسازی برای خانه، به ذهن افراد می‌رسد. با توجه به اینکه هدف بیشتر مردم از ورزش کاهش وزن است،این دستگاه با فراهم کردن بستری جهت انجام ورزش هوازی مناسب‌ترین دستگاه ورزشی است. با این حال، با نوع باشگاهی متفاوت است.از جمله ویژگی های تردمیل خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت تحمل محدوده وزنی خاصی را دارند و متناسب با قد و وزن فردی که از آن استفاده می‌کند، تهیه می‌شود.
 • تسمه آن کوچکتر و کوتاه‌تر از دستگاه‌های باشگاهی است.
 • اندازه کوچکتری دارد.
 • قدرت موتور پایینی دارد، همین باعث سبک شدن و ارزان تر بودن آن شده‌است.
 • قابلیت پخش موسیقی از طریق اتصال AUX و USB را دارد.

مزایای تردمیل خانگی

 • اندازه کوچکی دارد، در نتیجه قابلیت استفاده در فضای کوچک داخل منزل را دارد.
 • وزن سبکی دارد و می‌توان به راحتی آن را جابجا کرد.
 • قیمت پایینی دارد و به همین دلیل همه افراد امکان خرید آن را دارند.
 • اصلی‌ترین مزیت آن، این است که داخل خانه استفاده می‌شود و نیاز نیست که زمانی را برای رفت و آمد به باشگاه صرف کنید.

قیمت تردمیل خانگی

قیمت یکی از مهم‌ترین عناصری است که در خرید تردمیل خانگی رقابت ایجاد می‌کند. همانند نوع باشگاهی آن، امکانات فراوانی دارد. شما می‌توانید با توجه به اولویت‌های خود دستگاه مناسب را تهیه کنید. همچنین با توجه به متفاوت بودن قدرت موتور ، قیمت آنها نیز متفاوت است. با این حال نسبت به تردمیل باشگاهی قیمت کمتری دارد و مقرون به صرفه تر است.

خرید تردمیل خانگی

قدرت موتور آن محدود است و تا وزن خاصی را تحمل می‌کند. به همین دلیل هنگام خرید تردمیل باید دقت داشته باشید تا محصولی را تهیه کنید که همه افراد خانواده بتوانند استفاده کنند. پیشنهاد می‌شود بر اساس بیشترین وزن عضو خانواده تهیه کنید تا در اثر استفاده دچار مشکل نشود. با توجه به کیفیت متریال استفاده شده در تولید و قدرت موتور، در قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شود. حتما قبل از خرید تردمیل به طور کامل تحقیق کنید تا با توجه به بودجه‌ای که دارید، با کیفیت‌ترین محصول را تهیه کنید. کارشناسان تن‌آسا با تجربه ده ساله خود آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 02166455687 و 02166455701 تماس برقرار کنید.