نمایش 9 24 36

برای تناسب اندام و افزایش سلامت بدن، ورزش هوازی بهترین موردی است که می توان به همه ی افراد پیشنهاد نمود. دوچرخه ثابت،  دستگاهی است که برای ورزش هوازی مورد استفاده قرار می گیرد و از جمله دستگاه هایی است که برای تمامی افراد، چه سالم و چه با مشکلات حرکتی توصیه می گردد. استفاده از دوچرخه ثابت ورزشی، روشی مناسب جهت سوزاندن کالری و چربی بدن، تقویت عضلات و افزایش کارایی سیستم قلبی عروقی می گردد.

در مقایسه با سایر دستگاه های بدنسازی دیگر، دستگاه دوچرخه ثابت فشار کمتری بر روی مفاصل شما وارد می کند ولی در عین حال یک تمرین هوازی عالی به شمار می آید که موجب می شود برای افراد با وزن بالا بسیار مناسب باشد.

دوچرخه ثابت

مزایای تمرین دوچرخه ثابت چیست؟

 1. افزایش فعالیت قلب و تقویت آن

دوچرخه سواری یک روش عالی برای تقویت عضله قلب است. تمرینات قلبی عروقی یا هوازی سبب تقویت قلب، ریه ها و عضلات می‌شود که موجب بهبود جریان خون و اکسیژن رسانی در سراسر بدن می گردد. این به نوبه خود، می تواند به سلامتی از راه های مختلفی کمک کند از جمله:

 • بهبود عملکرد حافظه و مغز
 • کاهش فشار خون
 • افزایش کیفیت خواب
 • تنظیم سطح قند خون
 • تقویت سیستم ایمنی
 • کاهش سطح استرس
 • افزایش انرژی
 1. کمک به کاهش وزن

بسته به شدت تمرین و وزن بدن، می توانید با یک تمرین ثابت دوچرخه سواری در یک ساعت بیش از 600 کالری بسوزانید. این باعث می شود دوچرخه سواری داخل سالن به یک گزینه تمرینی عالی برای سوزاندن سریع کالری تبدیل شود. زمانی که میزان مصرف کالری از میزان دریافتی آن بیشتر باشد، کاهش وزن صورت می گیرد.

 1. کاهش چربی بدن

تمرین با شدت بالا به سوزاندن کالری و ایجاد قدرت کمک می کند  که به نوبه خود می تواند منجر به کاهش چربی شود.

یک مطالعه 2010 معتبر نشان داد که دوچرخه سواری داخل سالن، همراه با یک رژیم غذایی کم کالری، در کاهش وزن بدن و چربی بدن افراد مورد مطالعه موثر بود. همچنین در کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید تاثیر شایانی داشت.

 1. یک تمرین با کم‌ترین فشار را فراهم می کند

تمرین با دوچرخه ثابت، تمرینی است که  کم‌ترین استرس و فشار را به مفاصل و استخوان ها وارد می کند. نکته قابل توجه آن است که در این تمرین با استفاده از حرکات صاف، استخوان ها و مفاصل را تقویت می کند بدون اینکه فشار زیادی به آن‌ها وارد شود. هنگام دویدن، پریدن یا انجام سایر تمرینات هوازی با تحرک بالا مچ پا، زانو، کمر و سایر مفاصل شما را تحت فشارهای شدید قرار می دهد. این دستگاه بدنسازی، برای افرادی که دچار مشکلات مفصلی یا جراحت هستند، گزینه بسیار مناسبی است.

 1. پاها و عضلات پایین بدن را تقویت می کند

دوچرخه سواری ثابت می تواند به تقویت قدرت عضلات پایین تنه به خصوص پاها کمک کند که هرچه میزان مقاومت و شدت تمرین بیشتر باشد، این تغییرات و تقویت عضلات مشهود تر است. رکاب زدن می تواند به تقویت ساق پا، همسترینگ و عضلات چهار سر ران کمک کند.

اگر از دوچرخه با دسته متحرک استفاده کنید، می توانید بر روی عضلات بالاتنه خود کار کرده و تقویت نمایید از جمله عضلات دوسر، سه سر و شانه ها.

دوچرخه های ثابت سطح مقاومت متنوعی را برای شما فراهم می کنند، بنابراین می توانید با شدت کم، متوسط ​​یا زیاد ورزش کنید؛ تنظیم شدت دستگاه دوچرخه ثابت سبب ایده آل شدن این تمرین برای هر نوع هدف (چربی سوزی، کاهش وزن، عضله سازی و…) می شود.

 1. ایمنی بیشتر نسبت به دوچرخه سواری در فضای باز

دوچرخه سواری در فضای باز می تواند یک روش عالی برای ورزش باشد اما خطرات خاصی از جمله تصادف به دلیل بی توجهی رانندگان خودروهای سواری، سطح ناهموار یا حتی صاف جاده را به همراه دارد. همچنین، اگر هوا خیلی گرم  یا سرد باشد، انگیزه برای رفتن به خارج از خانه کم می شود.

نکته ای که ممکن است گاهی فراموش شود این است که ورزش در فضای باز گاهی می تواند صدمات شدیدی به بدن و سلامتی وارد کند؛ به خصوص در ایران که بحث آلودگی هوا، یکی از بزرگ ترین دغدغه های جامعه است، ورزش در هوای آلوده سبب آسیب جدی به ریه و بدن می شود، چون در هنگام ورزش میزان تنفس بیشتر و در نتیجه هوای بیشتری وارد ریه ها می شود و اگر هوا آلوده به ذرات سمی باشد، سبب رسوب بیشتر این ذرات در ریه ها و در نتیجه مشکات جدی می گردد.

با دوچرخه سواری داخل ساختمان لازم نیست نگران ترافیک، آلودگی هوا، شرایط جاده یا سایر عوامل باشید. در هر زمان از سال می توانید با خیالی آسوده در دمای مناسب ورزش کنید.

دوچرخه ثابت

انواع مدل های دستگاه دوچرخه ثابت

دستگاه دوچرخه ثابت با توجه به محل قرار گیری پدال ها نسبت به وضعیت بدن، در مدل های مختلفی تولید می شود که البته کاربردهای متفاوتی هم دارند.

دوچرخه ثابت

اصلی ترین مدل های دستگاه بدنسازی دوچرخه ثابت به شرح زیر است:

دستگاه دوچرخه ثابت ایستاده (قائم)

یکی از محبوب ترین انواع دوچرخه ثابت است. این نوع دستگاه، شبیه یک دوچرخه معمولی است که پدال ها در پایین بدن قرار می گیرند. در این مدل، بدن به فرم قائم است و عضلات پا و کمر کاملا درگیر و تقویت می شوند.

نکته منفی دوچرخه ثابت ایستاده این است که وضعیت ایستاده می تواند به  مچ پا فشار وارد کند، چرا که کل وزن بر روی پا قرار می گیرد. همچنین صندلی کوچک آن می تواند ناراحت کننده باشد، به خصوص برای تمرینات طولانی تر.

دستگاه دوچرخه ثابت نشسته

این مدل از دوچرخه ثابت تقریبا برای همه افراد در همه سنین مناسب است و اغلب به افرادی که دارای آرتروز، کمردرد و زانو درد دارند توصیه می شود. همچنین برای افرادی که مبتلا به بیماری های اختلال حرکتی هستند، مناسب است چرا که با نشستن بر روی صندلی این مدل، تعادل بدن حفظ شده و بدن فرد کنترل می شود.

ممکن است به نظر رسد که این نوع دوچرخه به دلیل حالت نشسته ای که دارد، تاثیر کمتری در تقویت عضلات و یا حتی کاهش وزن داشته باشد؛ اما این یک باور غلط است چرا که دوچرخه ثابت نشسته بیش از دیگر مدل ها منجر به تقویت عضلات می گردد.

 

دوچرخه ثابت

دستگاه دوچرخه ثابت اسپینینگ

در میان مدل های دوچرخه ثابت، مدل اسپینینگ حرفه ای ترین نوع این دستگاه است که به لحاظ قرار گیری پدال ها و فرم بدن بر روی آن، به دوچرخه های عادی بسیار شبیه است و حسی که به افراد منتقل می کند نزدیکی بیشتری به دوچرخه سواری حقیقی دارد. در این مدل بدن به فرم نیم خیز قرار گرفته و عضلات بیشتری در پا و مرکز بدن درگیر می شوند.

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

در هنگام خرید این دستگاه ورزشی باید موارد زیر را حتما در نظر داشته باشید تا بعدا دچار مشکل نشوید:

 1. میزان تحمل وزن

توصیه می شود که همیشه دوچرخه ثابتی را خریداری کنید که حداقل 10 کیلوگرم بیشتر از وزن شما را تحمل کند تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

 1. مکانیزم دوچرخه

به طور کلی 3 نوع مکانیزم برای دوچرخه وجود دارد: زنجیری، تسمه ای و مگنتی که نوع مگنتی قوی ترین و حرفه ای ترین نوع آن است.

 1. پدال

چون کل یا بخشی از وزن بدن بر روی این قسمت قرار می گیرد، جنس و کیفیت آن بسیار مهم است.

 1. صندلی یا زین دوچرخه

حتما قبل از خرید به صندلی یا زین دوچرخه و میزان راحتی و کیفیت آن دقت بفرمایید. برای انجام تمرینات، بخصوص در مدت زمان طولانی، صندلی نامناسب می تواند فرد را از ادامه تمرین بازدارد.

 1. گارانتی و خدمات پس از فروش

وجود گارانتی، تضمین کننده اصالت کالا است که از مهم ترین عواملی است که می تواند شما را به سمت خریدی با اطمینان خاطر سوق دهد.

قیمت دوچرخه ثابت

مواردی که تعیین کننده قیمت دوچرخه ثابت هستند شامل:

 1. مدل دستگاه ورزشی (ایستاده، نشسته، اسنیپینگ)
 2. برند و کشور سازنده آن
 3. تعداد برنامه تمرین قابل اجرا توسط دستگاه (تنظیم میزان مقاومت و شدت)
 4. میزان تحمل وزن
 5. نوع مکانیزم و مقاومت دستگاه

فروشگاه لوازم ورزشی و بدنسازی تن آسا با ارائه انواع دوچرخه ثابت از برند پروتئوس تایوان، سعی در عرضه بهترین کیفیت دستگاه بدنسازی همراه با مناسب ترین قیمت نموده است. با ارائه مدل های مختلف دوچرخه ثابت در تن آسا، مشتریان عزیز می توانند دوچرخه ثابت متناسب با شرایط خود را انتخاب و خرید نمایند.

تن آسا تمامی محصولات ورزشی و بدنسازی خود را ضمانت کرده و اصالت کالای خود را تضمین می کند؛ حتی در صورت نارضایتی مشتریان، بازگشت پول صورت می گیرد تا رضایت مندی و اعتماد کامل جلب شود.

جهت خرید و اطلاع از قیمت دقیق محصولات با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دوچرخه ثابت