مطالب آموزشی بدنسازی

معرفی بهترین دستگاه های ورزشی برای لاغری و کاهش وزن

معرفی بهترین دستگاه های ورزشی برای لاغری و کاهش وزن

اگر می خواهید سطح فعالیت خود را بالا ببرید و به سلامتی خود (و کاهش وزن) کمک کنید. تمرینات باشگاهی خود را با دستگاه های مناسب شروع کنید. عضویت در یک باشگاه ورزشی می تواند یک گزینه عالی باشد. باشگاه های خوب، طیف گسترده ای از تجهیزات و فضای کافی را برای ورزش در اختیار شما قرار می دهند. راهنمای ما می تواند به شما کمک کند تا به اندام ایده‌آل خود برسید! با تن آسا همراه شوید تا به شما بهترین دستگاه های ورزشی برای لاغری و کاهش وزن را معرفی نماییم.

معرفی بهترین دستگاه های ورزشی برای لاغری و کاهش وزن

اکثر سالن‌های بدنسازی از کلیه سطوح و توانایی‌های تناسب اندام بسیار استقبال می‌کنند و فراگیر هستند و مربیانی در این زمینه به شما نشان می دهند که چگونه با خیال راحت تجهیزات را اداره کنید و حتی در مورد برنامه های روزمره شما مشاوره ارائه می دهند. با وجود این، رفتن به باشگاه برای اولین بار می تواند کاملاً دلهره آور باشد، خصوصاً اگر با دستگاه های ورزشی برای لاغری آشنا نباشید. ما مشکل را برای شما بر طرف خواهیم کرد و شما را با دستگاه های ورزشی برای کاهش وزن آشنا می‌کنم.

 

 

نحوه کاهش وزن

نحوه کاهش وزن

ابتدا، بیایید به طور خلاصه نگاهی به نحوه کاهش وزن بیندازیم. کاهش وزن به میزان کالری مصرفی شما بستگی دارد. این به میزان کالری مصرفی شما در مقابل کالری که می سوزانید اشاره دارد. برای کاهش وزن، باید کمبود کالری داشته باشید، یعنی کالری بیشتری از آنچه مصرف می کنید بسوزانید. یکی از راه های کمک به شما برای ایجاد و حفظ کمبود کالری، ورزش و انجام کاردیو است.

 

اما کدام دستگاه های ورزشی برای لاغری کارایی بهتری دارند؟ برخی از دستگاه های کاردیو وجود دارند که بیش از دستگاه های دیگر کالری شما را می سوزانند، بنابراین اگر می خواهید ضربه بیشتری به بدن خود وارد کنید، به خواندن ادامه دهید تا با دستگاه های ورزشی برای لاغری که باید در باشگاه بدنبال آنها باشید، آشنا شوید.

 

 

5 نمونه از دستگاه های ورزشی برای لاغری

5 نمونه از دستگاه های ورزشی برای لاغری

آیا می خواهید کالری بیشتری بسوزانید تا به کاهش وزن کمک کند؟ کدام دستگاه های کاردیو در واقع بهترین دستگاه ورزشی هستند تا حداکثر نتیجه را به شما بدهند؟ خوب، ما 5 نمونه از دستگاه های ورزشی برای کاهش وزن را که می توانید در اکثر سالن های بدنسازی پیدا کنید، به شما معرفی خواهیم کرد.

 

5 نمونه از دستگاه های ورزشی برای کاهش وزن مناسب هستند:

 

این دستگاه ها نه تنها به شما کمک می کنند تا کالری بیشتری را برای کاهش وزن بسوزانید، بلکه بر روی استقامت قلبی عروقی و استقامت بدن نیز موثر هستند.

 

 

دستگاه-روئینگ-ارزان

 1. دستگاه روئینگ

 • عالی برای: کاهش وزن، تمرین بدنی کامل
 • عضلات مورد استفاده: عضلات ساق پا، عضلات چهار سر ران، همسترینگ، ماهیچه سرینی، عضلات شکم، عضله دو سر، عضلات سه سر، دلتوئیدها، قسمت فوقانی کمر
 • فواید: جدا از مزایای قلبی معمول مانند بهبود سلامت جسمی و روانی، دستگاه روئینگ عالی است زیرا به دلیل موقعیت نشسته شما حداقل استرس را به بدن وارد می کند. در حقیقت، این یک تمرین کاردیو بسیار کم تأثیر است که در عین چالش بر روی مفاصل، به راحتی انجام می شود. همچنین برای کسانی که می خواهند از کل بدن خود در یک تمرین استفاده کنند، گزینه بسیار خوبی است زیرا بیشتر از پایین تنه، عضلات را هدف قرار می دهد.

 

دستگاه روئینگ یکی از بهترین دستگاه های کارادیو است که برای کاهش وزن مناسب است. این دستگاه روی تمام بدن متمرکز است و همچنین اطمینان حاصل می کند که می توانید دامنه حرکتی کامل داشته باشید.

 

دستگاه روئینگ دارای یک صندلی کشویی و یک دسته است. کل تمرین به صورت نشسته انجام می شود. دسته را می بندید، که به وسیله چرخش به چرخ فلک و دمپر متصل شده است و در حالی که صندلی عقب است، به عقب حرکت می کنید.

 

 

دوچرخه کراس فیت

 1. دوچرخه کراس فیت

 • عالی برای: کاهش وزن، تمرین بدن
 • عضلات مورد استفاده: عضلات ساق پا، همسترینگ، عضلات چهار سر ران، کمر، ماهیچه سرینی
 • کالری تخمینی تخلیه شده:یک فرد متوسط ​​می تواند در هر دقیقه بین 20 تا 30 کالری بسوزاند.
 • فواید: مطمئناً گزینه ایمن تری نسبت به دوچرخه سواری در فضای باز است. اگر می خواهید بدون نگرانی در مورد عناصر آب و هوایی یا سایر خطرات مانند اتومبیل، عابران پیاده و انواع مختلف دوچرخه سواری کنید، این واقعاً یک انتخاب خوب است.

 

دوچرخه کراس فیت، ورزش ثابت را به سطح دیگری می برد. به جای اینکه فقط به شما یک تمرین پایین تنه بدهند، با دوچرخه کراس فیت که دارای دسته های بلند است، می توانید حرکات بالاتنه را انجام داده تا یک جلسه همه جانبه داشته باشید که تمام بدن شما را کار دهد و مقداری کالری بسوزاند تا در کاهش وزن به شما کمک می کند.

 

این دوچرخه برای عملکرد از یک فن استفاده می کند. هنگام رکاب زدن، باد ایجاد می کند که مانند مقاومت عمل می کند. هرچه پدال بزنید، مقاومت در برابر باد بیشتر و سخت تر خواهد شد، بنابراین شما در یک تمرین عرق آور قرار دارید.

 

 

TREADMILL

زن درحال ورزش با تردمیل

 1. TREADMILL

 • عالی برای: کاهش وزن، استقامت قلبی عروقی
 • عضلات مورد استفاده: عضلات چهار سر ران، همسترینگ، عضلات ساق پا، ماهیچه سرینی، شکم
 • فواید: تردمیل برای کسانی که می خواهند بدون نیاز به نبرد با عناصر بیرون از منزل به دویدن بروند، عالی است. این روشی آسان است که می توانید ضربان قلب خود را در راحتی سالن ورزشی یا خانه خود تنظیم کنید. می توانید شیب تردمیل را متناسب با توانایی خود تنظیم کنید تا کار را برای شما سخت تر یا راحت کند. برای کسانی که می خواهند انرژی صرف شده برای دویدن در فضای باز را تقلید کنند (چون دویدن تردمیل کمی راحت تر است)، تردمیل خود را در 1 درصد شیب قرار دهند. با این وجود توصیه نمی شود که تردمیل خود را برای مدت طولانی روی شیب های بالاتر قرار دهید. بدن شما قرار نیست برای مدت طولانی در سربالایی بدود بنابراین از این کار خسته می شوید.

 

تردمیل به هر دلیلی دستگاه قلب و عروق کلاسیک است. شما بر روی یک تسمه نقاله متصل به صفحه نمایش با سطح سرعت قابل تنظیم حرکت می کنید. اکثر تردمیل ها انواع مختلفی از تمرینات را نیز ارائه می دهند تا بتوانید انتخاب کنید که کدام یک برای جلسه شما مناسب باشد مانند تپه و فواصل. نه تنها این، بلکه برخی از تردمیل ها گزینه های تمرینی منظره مجازی را نیز دارند تا بتوانید از طریق برخی از مسیرها، تحریک شده و بدوید.

 

 

دستگاه کوهنوردی پله‌ای

 1. دستگاه کوهنوردی پله‌ای

 • عالی برای: کاهش وزن، کسانی که تمرکز پایین بدن را می خواهند
 • عضلات مورد استفاده: پا، ماهیچه سرینی، همسترینگ، عضلات ساق پا
 • دستگاه کوهنوردی پله‌ای یک دستگاه عالی است که از پیاده روی در پله ها تقلید می کند.
 • فواید: دستگاه کوهنوردی پله‌ای یک ماشین ساده است اما شما می توانید انعطاف پذیری زیادی را به تمرینات خود اضافه کنید تا یک تمرین کاردیو عالی برای کاهش وزن داشته باشید. برای اینکه چالش آن حتی بیشتر شود، حتی می توانید همزمان دو پله را طی کنید. برخی از افراد همچنین دوست دارند باند مقاومتی را در اطراف پاهای خود قرار دهند این باعث می شود نه تنها تمرینی که استقامت قلبی عروقی شما را افزایش می دهد بلکه می تواند روی تقویت عضلات نیز موثر باشد.

 

با داشتن این دستگاه بدنسازی باشگاهی نیازی به یافتن یک ساختمان بلند با چندین پله ندارید تا احساس یکسانی داشته باشید، می توانید این کار را در یک نقطه انجام دهید زیرا پله ها بخشی از یک کمربند متحرک هستند که می چرخد. همچنین با یک نمایشگر مانیتور ارائه می شود تا بتوانید ببینید که چند پله یا طبقه بالا رفته اید، سرعت شما، چه مدت ورزش کرده اید، ضربان قلب و سایر اطلاعات را ببینید. شما این گزینه را دارید که سطح را متناسب با سطح آمادگی جسمانی خود تغییر دهید.

 

دستگاه کوهنوردی پله‌ای دارای دسته هایی است که می توانید آن‌ها را در جلو یا دو طرف خود نگه دارید. این کار باعث سهولت کار شما خواهد شد زیرا می توانید وزن خود را به قسمت بالاتنه متمایل کنید و کارهایی را که قسمت پایین تنه شما باید انجام دهد کاهش می دهد. با این حال، اگر واقعاً می خواهید خودتان را تحت فشار قرار دهید، پس سعی کنید میزان وزنی را که به بالاتنه تقسیم می کنید.

 

 

دستگاه الپتیکال

زن درحال ورزش با دستگاه الپتیکال

 1. الپتیکال

 • عالی برای: کاهش وزن، تعادل و هماهنگی
 • عضلات مورد استفاده: ماهیچه سرینی، همسترینگ، پا، قفسه سینه، عضله دو سر، عضلات سه سر
 • فواید: دستگاه الپتیکال یک دستگاه کاردیو عالی برای کاهش وزن است که همچنین دارای ضربه کم است و فشار کمتری به مفاصل شما وارد می کند. برای کسانی که می خواهند روی تعادل خود کار کنند بسیار مفید است. می توانید دستگیره ها را رها کرده تا روی هماهنگی و عضلات شکم شما کار کند.

 

دستگاه الپتیکال یکی از دستگاههای رایج است که در سالنهای بدن سازی در بخش کاردیو دیده می شود، و دلیل آن هم کاملاً معقول است. دارای دو پدال پا مجزا دسته های بلند، چرخ دنده و کنسول است که تمام داده هایی را که می خواهید بدانید به شما می گوید. این دستگاه به ویژه برای کسانی که پس از آسیب یا جراحی باید ورزش خود را راحت کنند، بسیار خوب است.

دستگاه لاغری کرایولیپولیز

عکس کار با دستگاه کرایولیپولیز

 1. دستگاه کرایولیپولیز

دستگاه کرایولیپولیز با اعمال سردی به منطقه مورد نظر، باعث تخریب سلول‌های چربی در زیر پوست می‌شود. سلول‌های چربی تحت تأثیر سرمای شدید خراب شده و در حالت طبیعی از بدن دفع می‌شوند. در این روش، با اعمال سردی به منطقه مورد نظر تنها سلول‌های چربی مورد هدف قرار می‌گیرند و بافت‌های سالم و بدون چربی دچار تغییر نمی‌شوند.

 

مزایای دستگاه کرایولیپولیز عبارتند از:

 • عدم نیاز به بیهوشی یا بخیه‌زدن بعد از عمل
 • حفظ بافت‌های سالم
 • کاهش چربی در مناطق مورد نظر

اما معایب دستگاه کرایولیپولیز شامل موارد زیر هستند:

 • نیاز به چند جلسه تکمیلی برای داشتن نتایج بهتر
 • قیمت بالای دستگاه و هزینه‌ی بالای جلسات
 • بعضی افراد ممکن است به دلیل برخی مشکلات پزشکی، مانند بیماری‌های قلبی یا عروقی، نتوانند از این روش استفاده کنند.

 

 

سوالات متداول در مورد دستگاه کرایولیپولیز

 

1. آیا همه افراد می توانند از دستگاه کرایولیپولیز برای کاهش چربی استفاده کنند؟ برای چه گروهی این دستگاه توصیه نمی شود؟

دستگاه کرایولیپولیز برای افرادی که دچار بیماری های قلبی یا عروقی هستند توصیه نمی شود، زیرا سرمای شدید می تواند خطرناک باشد. همچنین افراد مبتلا به دیابت، بیماری کبدی، چاقی شدید و زنان باردار نباید از این روش استفاده کنند.

 

2. فرآیند دستگاه کرایولیپولیز چگونه است و چه مدت طول می کشد تا اثرات آن ظاهر شود؟

در روش کرایولیپولیز، ابتدا پوست را در معرض سرمای شدید قرار می دهند تا سلول های چربی را منجمد و از بین ببرند. این فرآیند حدود 35-40 دقیقه طول می کشد. پس از آن بدن به تدریج سلول های چربی را در طول 1 تا 3 ماه دفع می کند. معمولا بین 20 تا 25 درصد چربی مناطق تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

3. در مورد دستگاه الپتیکال گفته شده برای افراد تازه کار و افرادی که پس از جراحی یا آسیب هستند مناسب است. آیا برای سایر افراد نیز توصیه می شود؟

دستگاه الپتیکال برای افراد در تمامی سطوح آمادگی جسمانی مناسب است، اما برای تازه کاران و افراد در حال بازتوانی گزینه بسیار خوبی محسوب می شود، زیرا بر روی مفاصل فشار کمتری وارد می کند.

 

4. آیا استفاده از هر یک از این دستگاه های ورزشی نیازمند داشتن مربی یا آموزش خاصی است؟

برای استفاده صحیح از اکثر این دستگاه ها، حضور یک مربی یا آموزش اولیه توصیه می شود تا فرم صحیح انجام حرکات و نحوه تنظیم دستگاه را یاد بگیرید.

 

5. هزینه خرید و نگهداری از دستگاه هایی مانند کرایولیپولیز، روئینگ و دوچرخه کراس فیت چقدر است؟

هزینه خرید دستگاه کرایولیپولیز برای مراکز زیبایی بالغ بر چندین میلیون تومان است و هزینه هر جلسه برای مشتریان حدود 1 تا 2 میلیون تومان می باشد. دستگاه روئینگ و دوچرخه کراس فیت برای خانگی حدود 30 تا 100 میلیون تومان هزینه دارند.

 

6. استفاده از چند دستگاه در هفته و با چه مدت زمانی برای کاهش وزن توصیه می شود؟

برای کاهش وزن توصیه می شود هفته ای 3 تا 5 جلسه 30 تا 60 دقیقه ای با یکی از این دستگاه ها ورزش کنید. ترکیب چند دستگاه نیز می تواند موثر واقع شود.

 

7. آیا این دستگاه ها می توانند به تنهایی باعث کاهش وزن شوند یا باید با رژیم غذایی خاصی همراه شوند؟

صرفا استفاده از این دستگاه ها برای کاهش وزن کافی نیست، بلکه باید همراه با یک رژیم غذایی کالری کم و مدیریت شده باشد تا سوخت و ساز بدن را بهبود بخشیده و شرایط کاهش وزن را فراهم کند.

 

حرف آخر

دستگاه های ورزشی برای لاغری

بنابراین، ما شما را با 5 نمونه از دستگاه های ورزشی برای کاهش وزن آشنا کردیم. این شامل طیف وسیعی از انواع مختلف مانند مواردی است که برای پایین تنه بهتر هستند یا آنهایی که به شما یک تمرین کامل بدن می دهند. همچنین برای افرادی که به دستگاه بدنسازی خانگی نیاز دارند مناسب هستند. جهت خرید هر گونه دستگاه ورزشی می‌توانید به تن آسا مراجعه نمایید. تن آسا تولید کننده تجهیزات بدنسازی باشگاهی و سازه های کراس فیت است. شما عزیزان می‌توانید جهت خرید هر گونه دستگاه ورزشی با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و محصولات ما را خریداری نمایید.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

یک نظر در “معرفی بهترین دستگاه های ورزشی برای لاغری و کاهش وزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *