مطالب آموزشی بدنسازی, مطالب آموزشی باشگاه بدنسازی

مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی + مزایا و معایب

مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی

اکثر مردم هنگام خرید تردمیل و مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی گیج هستند و وجود بسیاری از مدل‌ها در بازار جستجوی بهترین‌ها را حتی دشوار می کند. شما می خواهید چیزی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد و دانستن آنچه در آنجا وجود دارد اولین قدم است. تردمیل‌های باشگاهی به منظور مقاومت قابل توجهی در استفاده و تحمل در سالن بدنسازی هستند. آنها معمولاً دارای قاب محکم تری هستند و موتور آنها برای ساعت های بیشتر دوام می آورد. برای تردمیل های خانگی، ممکن است بخواهید برخی از برندها مانند کراس فیت نگاه کنید، که دارای طول عمر طولانی هستند اما به اندازه تردمیل باشگاهی گران نیستند. با تن آسا همراه باشید تا به مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی بپردازیم.

تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی

تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی

تردمیل مورد استفاده در ورزشگاه با تردمیل مورد استفاده در خانه متفاوت است و تردمیل باشگاهی نامیده می شود. علاوه بر تفاوت در اندازه، تفاوت اصلی در موتور نهفته است. موتور مورد استفاده در تردمیل های باشگاهی یک موتور AC است که زمان راه اندازی مداوم طولانی دارد.

اکثر ما تردمیل را عمدتا برای مصارف خانگی خریداری می کنیم و به ندرت متوجه وجود تردمیل های باشگاهی می شویم. تردمیل‌ها را می توان با توجه به موقعیت محصولات به دو تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی تقسیم کرد.

تردمیل های خانگی در خانه های شخصی استفاده می شوند، در حالی که تردمیل های باشگاهی معمولاً در مکان های عمومی مانند سالن های بدنسازی و کلوپ های مجلل تر استفاده می شوند. همانطور که می دانید کاهش وزن با تردمیل مورد توجه افراد بسیاری قرار خواهد گرفت از این رو انتخاب یک تردمیل مناسب می تواند به شما در خریداری یک تردمیل خوب، بسیار کمک کند.

مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی

مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی

 • تردمیل های خانگی

در مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی  ابتدا به بررسی تردمیل خانگی می پردازیم. تردمیل های خانگی در دو مدل تاشو و غیر تاشو عرضه می شوند تا بتوانید آنها را به راحتی در خانه خود نگه داری کنید. این برای کسانی که فضای محدودی دارند و هنوز مایل به دسترسی آسان هستند جذاب است. این تردمیل‌ها دارای انواع کنسول های کاربرپسند با گزینه های مختلف هستند. شما به راحتی می توانید تردمیل را طوری برنامه ریزی کنید که تمرینی را برای شما منطقی انجام دهد. این تردمیل‌ها برای مصارف خانگی طراحی شده‌اند. مدل های جدیدتر تردمیل های خانگی تمایل دارند که دارای یک پایه MP3 برای موسیقی باشند که به شما این امکان را می دهد در حال دویدن موزیک مورد علاقه خود را گوش دهید. این افزودنی های کوچک استفاده از تردمیل را سرگرم کننده تر می کند.

 • تردمیل های باشگاهی

حال در مقایسه تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی به بررسی تردمیل باشگاهی می پردازیم. این تردمیل ها در 99 درصد مواقع ثابت یا غیر تاشو هستند. این بدان معناست که اندازه آنها غیر قابل تغییر است و راهی برای نگهداری آن به عنوان واحد کوچکتر وجود ندارد. آنها از تمرینات سنگین و حجم زیاد پشتیبانی می کنند. تردمیل باشگاهی قرار است چند ساعت در روز استفاده شود. به همین دلیل، قاب قوی تر است و اجزای آن کیفیت بالاتری دارند. این امر دوام تردمیل را در طولانی مدت تضمین می کند. این دستگاه های بدنسازی تمایل دارند در سالن های بدنسازی، مراکز تناسب اندام و سایر اماکن عمومی حضور داشته باشند. در حالی که آنها برنامه های متنوعی دارند، ممکن است به اندازه تردمیل خانگی کاربرپسند یا خاص نباشند.

آیا می توان تردمیل خانگی را برای مصارف باشگاهی خرید؟

آیا می توان تردمیل خانگی را برای مصارف باشگاهی خرید؟

خرید تردمیل خانگی برای مصارف باشگاهی به دلایل زیادی توصیه نمی شود. در وهله اول آنها سبک تر هستند و نمی توانند الزامات سخت گیرانه چندین کاربر و استفاده مداوم را برآورده کنند. علاوه بر این، ممکن است آنها برای رسیدگی به افراد با وزن بیشتر که مایل به استفاده از دستگاه ها هستند، مناسب نباشند.

آیا می توان تردمیل باشگاهی را برای مصارف خانگی خرید؟

آیا می توان تردمیل باشگاهی را برای مصارف خانگی خرید؟

خرید یک تردمیل باشگاهی برای استفاده مسکونی کاملاً قابل قبول است. ممکن است به نظر برسید که قرار دادن آن در فضای خانه دشوارتر است، اما این به شما بستگی دارد. همچنین باید این واقعیت را در نظر بگیرید که احتمالاً با این کار کمی پول هدر می دهید. حقیقت این است که شما از آن به اندازه ای که در محیط باشگاهی استفاده می شود استفاده نخواهید کرد، بنابراین هزینه بیشتری را برای چیزی که نیاز دارید می پردازید. همچنین، ممکن است بخواهید یک تردمیل تاشو را در نظر بگیرید تا زمانی که از تردمیل استفاده نمی کنید فضای بیشتری در اختیار شما قرار دهد.

پیدا کردن تردمیل مناسب برای همه شما بستگی به نحوه برنامه ریزی شما برای استفاده از وسایل ورزشی و تعداد دفعاتی دارد که برای آن وقت می گذارید. شما می خواهید چیزی را بیابید که تمام اهداف تناسب اندام شخصی شما را برآورده کند. دانستن تفاوت تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی تنها اولین قدم در انتخاب دستگاه مناسب شما است. تمام نیازهای خود را در نظر بگیرید  تجهیزات را قیمت گذاری کنید و سپس آنچه را که احساس می کنید با سبک زندگی شما مناسب است بخرید.

مزایا و معایب استفاده از تردمیل

مزایا و معایب استفاده از تردمیل

مزایای استفاده از تردمیل

 • اگر قادر به راه رفتن هستید، تردمیل نسبتاً آسان است.
 • تردمیل می تواند انواع مختلفی از پیاده روی با استرس کمتر، دویدن با استقامت یا دویدن با شدت بالا را ارائه دهد.
 • به دلیل وجود مسیر روی تردمیل، خطر افتادن در پیاده رو یا جاده ناهموار کاهش می یابد.
 • کنترل اکثر تردمیل ها از جمله سرعت، مدت زمان، شیب، گرم شدن و خنک شدن بسیار ساده است.
 • اکثر تردمیل ها برنامه ها یا عملکردهای سفارشی را متناسب با زمان موجود و تمرین موردنظر خود ارائه می دهند.
 • برخی از تردمیل ها حتی توانایی های نظارتی دیگری مانند ضربان قلب، شمارنده گام و کالری سوزانده شده را نیز ارائه می دهند.
 • برای گذر سریعتر زمان، اکثر مردم می توانند تلویزیون تماشا کنند یا در حین تردمیل به موسیقی گوش دهند.
 • دویدن روی تردمیل کالری بیشتری می سوزاند و ضربان قلب شما را سریعتر از سایر انواع تمرینات افزایش می دهد.
 • اگر فقط به استفاده از تردمیل علاقه دارید، تقریباً همه سالن های بدنسازی آنها را در اختیار خواهند داشت، حتی سالن های ورزشی ارزان تر.
 • اگر می خواهید تردمیل برای خانه خود خریداری کنید، آنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

معایب استفاده از تردمیل

 • اگر تصمیم به خرید تردمیل دارید ممکن است گران باشد.
 • تعمیر تردمیل نیاز به مراقبت منظم دارد و تعمیر آن به تنهایی دشوار یا تقریباً غیرممکن است و اغلب در صورت خراب شدن نیاز به استخدام یک متخصص آموزش دیده دارد.
 • سر و صدای ناشی از تردمیل می تواند بلند باشد، در صورتی که در ورزشگاه نباشد دیگران را آزار می دهد. موتورها، کمربند چرخشی و سر و صدای ناشی از دویدن می توانند به ایجاد صدای تردمیل کمک کنند.
 • برخی از افراد تردمیل را خسته کننده می دانند زیرا نوع محدودی از ورزش را ارائه می دهند.

تفاوت تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی

تفاوت تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی

تردمیل باشگاهی قطعا با تجهیزات تناسب اندام خانگی متفاوت است. تردمیل باشگاهی اغلب در باشگاه‌ها استفاده می شود و مخاطبان بیشتری دارد. بنابراین، الزامات عملکرد تجهیزات باشگاهی بیشتر خواهد بود. نکات زیر تفاوت تردمیل خانگی با تردمیل باشگاهی را بیان می کند.

 1. الزامات مختلف

تردمیل های باشگاهی نیاز به دوام بالا، کیفیت و استحکام عالی دارند. الزامات کیفیت و دوام نسخه تردمیل خانگی به اندازه تردمیل های باشگاهی زیاد نیست.

 1. ساختار متفاوت

یکی از مهمترین تفاوت های بین مصارف باشگاهی و خانگی این است که تردمیل های باشگاهی همه تاشو نیستند، در حالی که تردمیل های داخلی یا برخی از تردمیل های باشگاهی سبک تاشو هستند.

 1. مدت زمان استفاده متفاوت است

تردمیل های باشگاهی باید به مدت طولانی کار کنند. به عنوان مثال، تردمیل در سالن های بدنسازی بیش از ده ساعت در روز کار می کند. تحت چنین شدت استفاده، آنها اغلب عمر طولانی ندارند. زمان استفاده از تردمیل خانگی پیوسته نیست، نیازی به دویدن طولانی مدت ندارد از این رو عمر طولانی دارد.

 1. اندازه های مختلف

به طور کلی، عرض کمربند دوار تردمیل های باشگاهی بالاتر از 50 سانتی متر بهتر است و موارد زیر این اندازه را تنها می توان در مصارف خانگی یا باشگاهی سبک طبقه بندی کرد.

 1. موتور

موتور پارامتر اصلی تردمیل است. عملکرد یک تردمیل عمدتا با اندازه موتور تعیین می شود. به طور کلی، تردمیل خانگی 1.5HP برای مقابله با ورزش روزانه کافی است. با این حال، الزامات موتور تردمیل باشگاهی بیش از 3HP است. حداکثر قدرت اسب بخار برخی از تردمیل های باشگاهی می تواند به 7HP برسد.

 1. شیب سرعت

تردمیل های باشگاهی که توسط موتورهای قدرتمند پشتیبانی می شوند، 20 تا 30 درصد سرعت بیشتری نسبت به تردمیل خانگی دارند و می توانند به 20 کیلومتر در ساعت یا بیشتر برسند. در عین حال، عملکرد تنظیم شیب بزرگتر پشتیبانی می شود و تردمیل خانگی علاوه بر اینکه تا حدی از تنظیم شیب پشتیبانی نمی کند، دارای قدرت تنظیم پایین تری نسبت به تردمیل باشگاهی است.

 1. تفاوت ظاهر تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی

از نظر زیبایی شناسی عمومی، فضای کلی تردمیل های باشگاهی با سلیقه اکثر مردم مطابقت دارد و تردمیل های خانگی شخصی و از نظر طراحی متفاوت هستند.

حرف آخر

تفاوت بین تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی

تفاوت بین تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی کاملاً مشهود است. مصرف کنندگان نمی توانند در مورد خریدهای خاص تعمیم دهند. برخی از سالن های ورزشی بیشتر از تردمیل های خانگی درجه یک استفاده می کنند. برخی از خانواده ها تردمیل باشگاهی را ترجیح می دهند. در نهایت انتخاب شما هر دستگاهی باشد می‌توانید جهت خرید آن به تن آسا مراجعه نمایید. تن آسا تولید کننده تجهیزات بدنسازی باشگاهی و سازه‌های کراس فیت است. شما عزیزان می‌توانید جهت خرید هر گونه دستگاه ورزشی با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و محصولات ما را خریداری نمایید.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *