در حال نمایش 8 نتیجه

نمایش 9 24 36

خرید دستگاه جلو پا

دستگاه جلو پا که به ماشین جلو ران هم مشهور است، ماشینی مخصوص برای تقویت عضلات در قسمت چهار سر ران است. تمرین با این دستگاه به علت اینکه بخش ساق و کف پا را  روی هوا مشغول می‌کند، یک نوع تمرین زنجیره باز است.  این ماشین یک دستگاه مخصوص برای تقویت عضلات چهارسر ران است. این ماشین باوجوداینکه ظاهر تقریباً بزرگی دارد, تنها یک مفصل و آن‌هم مفصل زانو را درگیر می‌کند. در ادامه با معرفی این دستگاه و رنج قیمت دستگاه خارجی و ایرانی جلو پا با ما همراه باشید.

خرید-دستگاه-جلوپا

قیمت دستگاه دستگاه جلو پا خارجی و ایرانی

این دستگاه در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود است که شما با توجه به نیاز، بودجه و ابعاد باشگاه خود می‌توانید اقدام به خرید دستگاه جلو پا نمایید. همین‌طور شما با تهیه دستگاه جلو پا و انجام حرکات حرفه‌ای می‌توانید از داشتن بدن و پاهایی زیبا لذت ببرید. دستگاه‌های بدنسازی جلو پا با زوایای بسیار خوب تولید و طراحی‌شده است. که این مسئله باعث می‌شود ورزشکاران حرفه‌ای در زمان تمرین با این دستگاه دچار آسیب‌دیدگی نشوند. این دستگاه در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود است که شما با توجه به نیاز، بودجه و ابعاد باشگاه خود می‌توانید اقدام به تهیه آن نمایید.

 

نحوه نگهداری دستگاه برای عمر بیشتر

همواره باید از دستورالعمل‌های خوب و سازنده استفاده نمایید تا مطمئن شوید که شما از مواد تمیزکننده‌ای استفاده کرده‌اید که به‌مرورزمان سطوح پلاستیک و فلز را ضعیف نخواهد کرد. همچنین نیاز است مطمئن شوید که در زمان تمیز کردن، به منفعت دستگاه و مهم‌تر از آن، ایمنی شما است که هر محلولی را به دستگاه جلو پا نزنید. در این بخش بعضی از مواردی که باید به‌صورت روزانه و هفتگی در نگهداری از این دستگاه رعایت نمایید ارائه می‌شود.

 

اهمیت تمیز بودن تجهیزات ورزشی معمولاً نادیده گرفته می‌شود، اما معرفی و انجام دادن یک برنامه برای تمیز نمودن مرتب، معمولاً یکی از نخستین و بااهمیت‌ترین مرحله‌ها در طول عمر دستگاه شما است. تمیز نمودن مرتب دستگاه و محیطی که در آن تمرین می‌کنید نه‌تنها فهم اعضا از امکاناتتان را بهتر می‌کند، بلکه احتیاج به خدمات و تعمیر را هم بسیار پایین می‌آورد.

 

به صورت روزانه

 1. پیشنهاد می‌شود دستگاه سینه فلای را با محلول پاک‌کننده یا محلولی خفیف مثل ده درصد صابون یا مایع ظرف‌شویی و نود درصد آب گرم به‌صورت روزانه پاک‌سازی کنید.
 2. پس از پاک‌سازی با محلول با یک عدد پارچه خشک دستگاه را به‌طور کامل خشک‌کنید.

 

به صورت هفتگی

 1. تمام پیچ و مهره‌ها را برای شل شدگی چک کنید ، و اگر هرکدام شل هستند به‌صورت درست سفت کنید.
 2. تمام دستگیره‌ها را ازنظر پوشش یا آسیب‌دیدگی، به‌خصوص در ارتباط با بخش‌های اتصال بازبینی نمایید.
 3. همه وزنه‌های داخل دستگاه را برای هماهنگی و عملکرد درست چک کنید.
 4. همه کابل‌ها و تسمه‌ها را با توجه به پوشش یا موارد آسیب‌دیدگی چک کنید.
 5. تمام برچسب‌ها ازنظر توانایی خوانده شدن؛ پلاک‌ها و نوشته‌های هشداردهنده و احتیاط بازرسی نمایید.

 

نحوه عملکرد دستگاه جلو پا

دستگاه جلو پا نشسته، باهدف به وجود آوردن فشار بر عضلات ران و جلو پا طراحی‌شده که مکانیسم حرکتی آن به شکل تک مفصلی است. طول و عرض دستگاه به ترتیب 140 و 130 سانتی‌متر است. نحوه نگهداری برای عمر بیشتر دستگاه به نحوه عملکرد دستگاه بستگی دارد و روغن‌کاری دوره‌ای برای آن بسیار مناسب است.

 

آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان + عکس

در ادامه آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

برای انجام ورزش، در آغاز وزن درست را انتخاب کنید و پس‌ازآن بر روی ماشین به‌طوری‌که پاها زیر بالشت قرارگرفته باشد بنشینید و میله‌های کنار دستگاه را با دست‌هایتان بگیرید.

 

قبل از انجام تمرین توجه داشته باشید که بالشتک طوری تنظیم شود که بالای مچ پای شما قرارگرفته باشد و بخش ران پا با ساق پا زاویه 90 درجه بسازد. اگر این زاویه پایین‌تر از 90 درجه باشد، موجب وارد شدن فشار زیاد به مفصل زانوی شما خواهد شد.

 

اکنون برای انجام تمرین، پاهای خود را تا حد ممکن صاف کنید و همان‌طور که در حال انجام عمل هستید،  بدن خود را به مدت یک ثانیه به‌صورت منقبض نگه‌دارید و به‌آرامی وزنه را به شکل قبلی برگردانید.

 

عضلات درگیر در دستگاه جلو پا

در زمان به‌کارگیری از دستگاه جلو پا عضلات درگیر شامل عضلات چهار سر ران یا عضلات اشکی که مانند عضله راست رانی، عضله پهن بیرونی، عضله پهن درونی و عضله پهن میانی است، بالاترین میزان انقباض را دارند و عضله درشت نی پیشین(عضلات ساق پا و پشت پا و عضله گلوتئوس یا سرینی) هم کم‌وبیش درگیر خواهند شد.

 

تمرین با دستگاه جلو پا به‌وسیله یک‌پا

انجام این حرکت برای بالا بردن تمرکز بر عضله انجام می‌شود و به اشخاصی توصیه می‌شود که ران‌های نامتقارن و ناهمگن دارند.

 

توصیه‌هایی برای تمرین با دستگاه جلو پا

اگر به شکل مرتب به باشگاه بدن‌سازی می‌روید، مسائلی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد را در نظر بگیرید:

 

 • از این ماشین برای 3 ست با میزان تکرار میان 8 الی 12 دفعه و با وزن درست استفاده نمایید. توجه کنید که بین ست‌ها فاصله زمانی را برای چندین دقیقه رعایت بفرمایید.
 • به کاربردن این دستگاه مخصوص وقتی است که بدنتان را به‌طور کامل گرم کرده باشید. (برای گرم کردن بدن استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت یا اسپینینگ بسیار مناسب است).
 • به کاربردن تردمیل برای گرم کردن و آماده‌سازی بدن برای تمرین با دستگاه جلو پا بسیار ضروری است.
 • اگر به خاطر برخی شرایط نمی‌توانید به باشگاه بروید و می‌خواهید این حرکت را انجام دهید، می‌توانید با استفاده از یک وزنه پا یا کش بدن‌سازی حلقه‌ای، این ورزش را تقریباً شبیه‌سازی کنید.

 

چند مسئله مهم در انجام حرکت جلو ران که باید بدانید

برای استفاده از انواع دستگاه جلو پا باید برخی مسائل را در نظر داشته باشید که در زیر به آن‌ها اشاره نموده‌ایم:

 

 • شرایط قرار گرفتن بدن

برای اینکه عضله‌ی راست رانی کشیده و عضله چهار سر ران درگیری بیشتری در تمرین داشته باشید، بهتر است چگونگی پشتی ماشین را به شکلی تنظیم کنید که زانوهایتان روی لبه صندلی قرارگرفته باشد و بخش ران شما تماماً بر بالشتک زیرین قرار بگیرد؛ بالاتنه هم‌مقداری متمایل به عقب و باسن نیز به پشتی چسبیده باشد.

 • فاصله میان پاها

در این ورزش، به علت چگونگی تنظیم شدن بالشت لوله‌ای ماشین، فاصله‌ی میان پاها محدود است اما وقتی‌که پاهای شما به هم نزدیک شده باشد، بخش بیرونی عضله چهار سر ران منقبض می‌شود و اگر فاصله میان پاها زیاد باشد، تمرکز تمرین کمی بر روی بخش درونی چهار سر ران منعطف می‌شود.

 • نحوه قرار گرفتن پاها

در زمان تمرین جلو پا، شما می‌توانید به‌صورت زیر پاهای خود را نگه‌دارید:

– نوک انگشتان پا کاملاً به‌سوی بالا قرار بگیرد که همه عضله‌های چهار سر ران درگیر شوند.

– نوک انگشتان پا به‌سوی بیرون تمایل داشته باشد که قسمت خارجی عضله چهار سر ران و عضله پهن خارجی منقبض شوند.

– نوک انگشتان پا به سمت درون باشد که در این صورت هم به عضله چهار سر ران و عضله پهن داخلی فشار وارد می‌کند.

 • دامنه حرکتی دستگاه جلو پا

قوس به وجود آمده در انجام تمرین با دستگاه جلو پا به‌صورت تقریبی باید در  90 درجه قرار بگیرد. درواقع، وقتی‌که زانوها صاف می‌شوند به عضله چهار سر ران بالاترین مقدار فشار وارد می‌شود. اکنون برای جلوگیری از وارد شدن فشار زیاد بر کاسه زانو، زانو را بیشتر از 90 درجه خم نکنید.

 

علل اهمیت تمرین جلو پا

در ادامه بعضی از علت‌های اهمیت این ورزش را برای شما آورده‌ایم:

1_ زمان به‌کارگیری دستگاه و تمرین پا با ماشین‌های بدن‌سازی، مقدار ترشح هورمون تستسترون که حرف نخست را در عضله سازی می‌زند زیاد می‌شود. درنتیجه لطف زیادی به رشد همه عضلات بدن خودخواهید کرد.

2_ تجربه‌ی افراد ورزشکار نشان می‌دهد، افرادی که تمرینات پا را از فهرست تمرینات حذف کرده‌اند، به‌مرورزمان تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه‌شان به هم می‌خورد و تناسب‌اندام را از دست می‌دهند.

3_ پاهای هر شخص تکیه‌گاه مستحکم او در انجام تمرینات در قسمت بالاتنه هستند و بدون پاهای قدرتمند از اجرای خیلی از تمرینات عاجز خواهید شد.

نکته آخر اینکه، زمانی که سن اشخاص بالا می‌رود و پا به دوره‌ی میان‌سالی می‌گذارند، عضلات پاهایشان ضعیف خواهد شد. پس اگر می‌خواهید جوانی و سلامت پاهایتان را نگه‌دارید حتماً در کنار تمرینات بالاتنه، تمرینات پایین‌تنه را هم در فهرست کارهایتان داشته باشید. همین‌طور تمرین دادن عضلات چهار سر ران و پا می‌تواند فشار را از روی مفاصل پایین آورد، برای خرید دستگاه بدنسازی خانگی جلوپا اینجا کلیک کنید.

 

سخن آخر دستگاه جلو پا

با توجه به مطالبی که در مورد دستگاه جلو پا گفته شد؛ حتماً توجه داشته باشید که به‌هیچ‌عنوان تمرینات پا را از لیست تمرین‌های روزانه بدن‌سازی خود حذف نکنید. زیرا استحکام بدن و تناسب‌اندام شمارا به خطر خواهد انداخت.برای خرید دستگاه بدنسازی ارزان قیمت می توانید با ما تماس بگیرید.