مطالب آموزشی باشگاه بدنسازی

13 دلیل برای اینکه آپارتمان شما باید باشگاه داشته باشد

13 دلیل برای اینکه آپارتمان شما باید باشگاه داشته باشد

چه به دنبال تناسب اندام باشید و چه از آن به عنوان تسکین دهنده استرس استفاده کنید، رفتن به باشگاه بدنسازی و استفاده از دستگاه بدنسازی فواید زیادی دارد. اما وقتی زندگی پر مشغله ای داشته باشید، اغلب ممکن است نتوانید به خوبی ورزش کنید. خوشبختانه، این روزها ساختمان های آپارتمانی بیشتر و بیشتر در حال اضافه کردن سالن های ورزشی و مراکز تناسب اندام به عنوان امکانات رفاهی هستند.

 

داشتن یک سالن بدنسازی در ساختمان آپارتمان شما مزایای زیادی دارد، از صرفه جویی در هزینه گرفته تا آسانتر کردن یافتن وقت روزانه برای ورزش کردن. همه، از حرفه ای های ورزشی متخصص گرفته تا تازه‌کاران مشتاق، می‌توانند از مزایای داشتن یک باشگاه ورزشی در مجتمع آپارتمانی خود بهره ببرند. در اینجا 13 دلیل وجود دارد که نشان می دهد آپارتمان های دارای سالن ورزشی برای دفعه بعد که اسباب کشی می کنید یا خانه جدید می خرید بهترین راه هستند.

 

 

13 دلیل برای انتخاب یک ساختمان آپارتمانی دارای سالن ورزشی

از کاهش هزینه‌ها گرفته تا سهولت و انعطاف‌پذیری زندگی که تنها چند قدم با یک تمرین خوب فاصله دارد، در اینجا 13 دلیل وجود دارد که چرا باید دفعه بعد که خانه خود را جابه‌جا می‌کنید، ساختمانی با سالن بدنسازی انتخاب کنید. مانند هر باشگاه دیگری، به خاطر داشته باشید که به دیگران احترام بگذارید و قوانین باشگاه را برای امنیت و لذت همه رعایت کنید.

 

 

1. در هزینه عضویت در باشگاه صرفه جویی کنید

وقتی در ساختمان آپارتمان خود یک باشگاه دارید، نیازی به پرداخت هزینه برای باشگاه در جای دیگری نیست. بلافاصله، انتخاب یک مجتمع آپارتمانی با یک سالن ورزشی شامل پول شما برای عضویت در باشگاه صرفه جویی می کند. به جای پرداخت حق عضویت ماهانه در یک باشگاه ورزشی بزرگ، اگر صاحب خانه هستید که هیچ، اگر مستاجر هستید فقط با پرداخت اجاره خانه هر ماه به آن دسترسی خواهید داشت.

 

تنها نقطه ضعف این است که اگر در مجتمع آپارتمانی خود یک سالن ورزشی داشته باشید، اجاره شما ممکن است کمی بالاتر باشد. با فراهم کردن تجهیزات خوب و فضای تمرینی مشخص برای ساکنین، سالن‌های بدنسازی از امکانات مطلوب و سطح بالایی برخوردار هستند. با این حال، داشتن یکی در ساختمان شما نیاز به پرداخت عضویت در باشگاه در هر ماه را از بین می برد زیرا در قیمت اجاره گنجانده شده است.

 

علاوه بر حق عضویت ماهانه، بسیاری از باشگاه‌ها هزینه ثبت نام یا شروع کار را نیز دریافت می‌کنند. در حالی که این هزینه ها گاهی اوقات در هنگام ثبت نام یک بار هزینه می شوند، سایر باشگاه ها نیز حق عضویت سالانه را دریافت می کنند. با داشتن سالن بدنسازی در مجتمع آپارتمانی خود، در این هزینه های اضافی نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 

 

2. موقعیت مناسب نزدیک به خانه

زندگی پر مشغله می شود، و گاهی اوقات شما زمانی از روز برای رفتن به ورزشگاه بین کار و زندگی خانگی ندارید. اما وقتی یک سالن بدنسازی در ساختمان خود دارید، خیلی راحت‌تر می‌توانید زمان خود را برای تمرین در نظر بگیرید.

 

به جای اتلاف زمان رانندگی یا رفت و آمد به یک باشگاه بدنسازی خارج از محل زندگیتان، آن زمان را بهتر می توان صرف ورزش کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وسایل تمرینی خود را بپوشید و چند دقیقه پیاده روی کنید تا به هر جایی که باشگاه است بروید. نیازی نیست خیلی زود از خواب بیدار شوید و در سراسر شهر رانندگی کنید و در ترافیک زمان خود را هدر دهید، و سعی کنید در یک زمانی که باید برای استراحت استفاده کنید، تمرین کنید یا برای یک جلسه ورزش بعد از کار از در ترافیک ساعت شلوغ خیابان ها رانندگی کنید.

 

 

3. شلوغی کمتر

به جز مهمانان، سالن های ورزشی آپارتمانی منحصراً در اختیار ساکنان ساختمان است. این به این معنی است که تعداد محدودی از افراد وجود دارند که می توانند به باشگاه دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند و در نتیجه یک محل تمرینی خلوت در اختیار دارید. مطمئناً ممکن است زمان ها یا روزهایی از هفته وجود داشته باشد که باشگاه شلوغ تر از حد معمول باشد. اما به طور کلی، احتمالا افراد کمتری نسبت به یک باشگاه معمولی در اطراف خود خواهید داشت. یعنی کمتر روی تردمیل منتظر بمانید تا خالی شود یا در حین تمرین سرد شوید تا کسی وزنه های مورد نظر شما را برگرداند.

 

به علاوه، سالن‌های ورزشی آپارتمانی اغلب کوچک‌تر از سالن‌های ورزشی معمولی هستند، بنابراین از نظر فیزیکی فضای کمتری برای جمعیت زیاد وجود دارد. اگر ترجیح می دهید در باشگاهی با افراد کمتری در اطراف ورزش کنید، یک باشگاه آپارتمانی می تواند گزینه خوبی باشد.

 

 

4. هنگام کار از خانه ورزش کنید

اگر از خانه کار می‌کنید، داشتن یک سالن بدنسازی در ساختمان آپارتمان‌تان، ورزش کردن، در طول یا بعد از روز کاری آسان و راحت است. آیا می خواهید بعداز زمان ناهار یک تمرین سریع داشته باشید؟ انجام این کار زمانی که سالن بدنسازی شما چند متر دورتر است بسیار آسان تر است.

 

حتی می توانید در حین انجام تمرینات هوازی روی تردمیل بدون ایجاد مزاحمت برای افراد دیگر در باشگاه، یک تماس تلفنی برقرار کنید. علاوه بر این، در وقت، انرژی و پول بنزین یا نیاز به ترک آپارتمان و رانندگی یا حمل و نقل انبوه به باشگاه خود صرفه جویی می کند.

 

 

5. با همسایگان با علایق مشابه آشنا شوید

ورزش کردن در باشگاه های آپارتمانی می تواند راهی عالی برای ملاقات با ساکنان دیگری باشد که به آمادگی جسمانی و ورزش علاقه دارند. می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید، با همسایگان خود ارتباط برقرار کنید یا فقط با یک دوست ورزشی جدید دوست شوید که می تواند به شما در سفر تناسب اندام خود انگیزه بدهد.

 

اگر در تلاش برای ملاقات با افراد بیشتری در ساختمان خود یا پیدا کردن دوستان جدید هستید، باشگاه ورزشی آپارتمان شما می تواند سومین فضای عالی برای ملاقات و ارتباط با سایر ساکنان باشد.

 

 

6. تجهیزات و تمرینات مختلف را بدون هزینه اضافی آزمایش کنید

یک سالن ورزشی آپارتمانی پیشرفته و مجهز می تواند به شما این فرصت را بدهد که دستگاه ها یا تجهیزات مختلفی را امتحان کنید که ممکن است در مورد آنها کنجکاو باشید بدون اینکه خودتان آن را بخرید یا هزینه عضویت یا کلاس در باشگاه را بپردازید. آیا علاقه مندید دستگاه بدنسازی خانگی همه کاره شرکت تن آسا را قبل از خرید آن امتحان کنید؟ اگر سالن بدنسازی آپارتمان شما یکی دارد، می توانید ابتدا آن را تست کنید تا ببینید که چگونه است، آیا آن را دوست دارید. آیا می خواهید تمرین کردن با یک دستگاه همه کاره جدید را یاد بگیرید؟ یک باشگاه آپارتمانی آرام و بدون شلوغی، محیط مناسبی برای امتحان دستگاه های بدنسازی جدید است.

 

 

7. بدون فشار اجتماعی ورزش کنید

بسیاری از مردم تمایلی به رفتن به باشگاه ندارند، زیرا تنهایی تمرین کردن را نسبت به ورزش کردن در جمع را ترجیح می دهند. شاید آنها در شروع تغییر دادن اندام هستند و با قرار گرفتن در جمع با وضعیت بدن فعلی خود احساس ناراحتی می کنند. شاید آنها از قضاوت شدن به دلیل بلد نبودن نحوه کار با یک دستگاه بدنسازی خاص می ترسند. به هر دلیلی، اضطراب ورزشگاه برای بسیاری از مردم یک مسئله واقعی است.

 

در یک سالن ورزشی آپارتمانی کوچکتر، احتمالاً تعداد افراد کمتری در همان زمان در فضا خواهید بود. با داشتن محیطی آرام و بدون استرس برای ورزش کردن، می‌توانید بدون ترس از دیده شدن یا قضاوت شدن، با سرعت خودتان، خودتان را بهتر کنید.

 

 

8. غدا یا شیک پروتئینی بعد از تمرین در دسترس است

مطمئناً، همیشه می‌توانید یک شیکر پروتئینی با خود به باشگاه بیاورید یا بعد از تمرین برای یک وعده غذایی مطلوب، آب جامبا(آب جامبا یک نوشیدنی سلامتی است که معمولاً از میوه‌ها و سبزیجات تازه تهیه می‌شود. این نوشیدنی معمولاً خالی از الکل و نمک و اغلب حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی مفیدی می‌باشد.) را میل کنید. اما خیلی ساده‌تر است که آشپزخانه‌تان چند قدم دورتر باشد، جایی که می‌توانید یک وعده غذایی، اسموتی، شیک پروتئینی یا هر چیز دیگری را که برای ریکاوری بعد از یک تمرین خوب نیاز دارید درست کنید.

 

 

9. راهی آسان برای رهایی از تنش و رفع استرس

یکی از بزرگترین مزایای رفتن به باشگاه و انجام یک تمرین خوب، کاهش استرس است . اگر روز بدی را در محل کار سپری می‌کنید یا نیاز دارید که برخی از حالات بد را از خود دور کنید، یک روش انرژی‌بخش مدیریت استرس تنها چند دقیقه با شما فاصله دارد. این نزدیکی همچنین به این معنی است که می توانید برای چند دقیقه وارد خانه شوید یا برای یک جلسه طولانی در آنجا مستقر شوید.

 

 

10. با دوستان یا خانواده خود بدون مزاحمت تمرین کنید

آیا دوست ورزشی یا یکی از اعضای خانواده دارید که دوست دارید با او ورزش کنید؟ تا زمانی که آنها را همراهی کنید، می توانید آنها را به عنوان مهمان به سالن بدنسازی آپارتمان خود ببرید. به این ترتیب، شما و دوست تمرین‌کننده‌تان می‌توانید از تمام مزایای زندگی در یک ساختمان آپارتمانی با یک باشگاه ورزشی استفاده کنید، مانند افرادی که کمتر برای خرید تجهیزات رقابت می‌کنند.

 

 

11. بچه ها را نزدیک خود نگه دارید

از برنامه‌های شلوغ یا تلاش برای مراقبت از کودک، داشتن بچه‌ها می‌تواند وقت گذاشتن برای باشگاه را پیچیده‌تر کند. اما وجود یک سالن بدنسازی در ساختمان شما می تواند کار را کمی آسان تر کند. اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ شده است، می توانید برای مدت کوتاهی او را ترک کنید تا در حالی که تلویزیون تماشا می کند یا تکالیف خود را انجام می دهد، تمرین کند. اگر پرستار کودک دارید، هنوز در دسترس هستید. حتی اگر مهدکودک ندارید، احتمالاً می‌توانید گوشه‌ای آرام از باشگاه پیدا کنید که کودکتان بتواند در حین ورزش کردن، در آنجا بگذرد.

 

 

12. دوش گرفتن در خانه

دیگر نباید وسایل دوش گرفتن خود را همراه داشته باشید تا از دست زدن به شیرآلات سالن بدنسازی میکروبی خودداری کنید. دیگر از دوش گرفتن در غرفه های کوچک خبری نیست. دیگر احساس ناراحتی در تعویض لباس و دوش گرفتن در کنار غریبه ها ندارید. دوش شخصی شما چند دقیقه دورتر در خلوت خانه خودتان است، با تمام محصولات، لوازم آرایش و حوله های مورد علاقه شما.

 

 

13. ساعت انعطاف پذیر و در دسترس بودن

به‌جای برنامه‌ریزی برنامه تمرینی خود حول ساعت‌های کار باشگاه، یک باشگاه آپارتمانی باعث می‌شود تا زمانی که می‌خواهید به تمرین بپردازید. اکثر سالن های ورزشی آپارتمانی ساعات کاری انعطاف پذیری دارند، تا دیروقت باز هستند یا همیشه باز هستند و در دسترس ساکنان هستند. اگر صبح زود یا اواخر شب تنها زمانی است که برای تمرین در دسترس دارید، اکنون یک باشگاه متناسب با برنامه خود دارید.

 

 

 

منبع: https://www.rent.com/blog/why-your-next-apartment-should-have-a-gym/

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *