مطالب آموزشی بدنسازی

اشتباهات رایج در بدنسازی و آموزش اجرای صحیح آن ها

اشتباهات رایج در بدنسازی

ما لیستی از اشتباهات رایج در بدنسازی را که بدنسازان باید از آنها اجتناب کنند، گردآوری کرده‌ایم، به خصوص اگر، انتظار دارند که به افزایش وزن خود ادامه دهند و در این روند آسیب نبینند. اشتباهات را حذف کرده و پیشرفت خود را آغاز کنید! طی ماه های اخیر پیشرفتی داشته‌اید؟ اگر نه، وقت آن است که برخی تغییرات را انجام دهید. حتی اگر تنها یکی از اشتباهات رایج در بدنسازی ذکر شده در زیر را انجام می دهید، پیشرفت خود را محدود می کنید. و اگر شما در حال انجام بسیاری از این اشتباهات هستید، ممکن است پیشرفت خود را از بین ببرید. با تن آسا همراه باشید تا شما را با اشتباهات رایج در بدنسازی آشنا کنیم.

اشتباهات رایج در بدنسازی

اشتباهات رایج در بدنسازی

 1. قوی تر نشدن

در حالی که قوی شدن کل ماجرای ساختن ماهیچه های بزرگتر نیست، این بخش بزرگی برای اکثر بدنسازان، به ویژه مبتدیان و افراد متوسط ​​است.

بزرگترین ماهیچه‌ها قوی‌ترین نیستند و قوی‌ترین ماهیچه‌ها بزرگترین نیستند. اما اگر با تکنیک صحیح، وزنه های مناسب را برای تکرار زیاد انجام ندهید، هرگز ماهیچه‌هایی با اندازه مناسب ایجاد نمی کنید.

 1. استفاده از وزنی که نمی توانید به درستی آن را مدیریت کنید

در حالی که قوی شدن بسیار مهم است، اما ضرر و زیان به هر قیمتی قاتل پیشرفت است. اکثر بدنسازان از وزنه‌هایی استفاده می کنند که نمی توانند به درستی آنها را مدیریت کنند.

تمام وزنه های خود را 10 درصد کاهش دهید، تکنیک ورزش خود را محکم کنید تا بی عیب و نقص شود و سپس طی یک یا چند ماه، با حفظ تکنیک کامل، به تدریج وزنه های خود را به بالا ببرید. پاداش شما باید رشد جدیدی باشد. سپس وارد قلمرو جدید شوید و رشد بیشتری را بدست آورید.

بیشتر بخوانید: ” معرفی بهترین روش های موثر کاهش وزن با تردمیل

 1. تلاش ناکافی

اگر در سالن بدنسازی مشغول تمرین هستید، هرگز محرک رشد زیادی تولید نخواهید کرد. در حالی که مجبور نیستید تا زمانی که به معنای واقعی کلمه رها شده‌اید تمرین کنید، اما باید سخت تمرین کنید.

 1. انجام مجموعه های فوق العاده

بیش از سه ست در هر تمرین و حداکثر هشت تمرین در یک برنامه معمول انجام ندهید. سخت تر تمرین کنید تا هرگز نخواهید بیش از سه ست کاری در هر تمرین انجام دهید.

 1. عدم استفاده از شریک آموزشی

یک شریک آموزشی خوب، اشتیاق و شدت تمرین شما را افزایش می دهد. یک شریک آموزشی پیدا کنید که توانایی بازیابی مشابه شما را داشته باشد تا بتوانید از یک برنامه آموزشی مشابه (نه یکسان) استفاده کنید. سپس یکدیگر را تحت فشار قرار دهید تا هر بار تمرینات کاملی را انجام دهند – فشرده، پیشرونده و همیشه با تکنیک صحیح و منظم.

یک شریک آموزشی نامناسب می تواند شما را از بین ببرد. اگر او می تواند سریعتر از شما بهبود یابد و ست‌ها و تمرینات بیشتری را تحمل می کند  و اگر آنها شما را به سوء استفاده از تکرارهای اجباری و سایر تقویت کننده های فشار سوق می دهند، روابط خود را قطع کنید.

 1. عدم آموزش تدریجی

با قوی تر شدن باید تلاش کنید وزنه های سنگین تری را بردارید تا پیشرفت بیشتر تحریک شود. اگر با وجود افزایش قدرت، از وزنه های یکسان در تمام تمرینات خود استفاده کنید، وزنه‌ها دیگر به اندازه کافی چالش برانگیز برای تحریک پیشرفت های بیشتر نخواهند بود. با فرض اینکه از فرم بسیار سخت استفاده می کنید، سعی کنید یا هر بار که تمرین می کنید، تمرینات بیشتری را انجام دهید یا از وزنه کمی سنگین تری در هر تمرین استفاده کنید.

 1. انجام تمرینات و ست های زیاد

این شدت کار عضلانی است که باعث تحریک قدرت و افزایش اندازه می شود، نه حجم. انجام هرگونه ورزش بیشتر از حداقل لازم، با دخالت در روند بهبود و سازگاری، به جای بهبود دستاوردها، باعث کاهش نتایج می شود.

در بیشتر موارد، تنها چیزی که نیاز دارید یک مجموعه سخت تنها یک یا دو تمرین در هر گروه عضلانی اصلی است. موارد بیشتر به ندرت ضروری است و معمولاً نتیجه ای ندارد.

 1. آموزش بیش از حد مکرر

باید بین تمرینات بدن زمان کافی برای بهبود و سازگاری کامل وجود داشته باشد، در غیر این صورت پیشرفتی رخ نخواهد داد. ورزش هیچ پیشرفتی در بدن ایجاد نمی کند، ورزش فقط می تواند بدن را تحریک کند تا در صورت شدت زیاد، پیشرفت‌ها را ایجاد کند یا در صورت انجام بیش از حد مکرر، از پیشرفت‌ها جلوگیری کند. بدن قدرت عضلانی را افزایش می دهد و اندازه آن با ورزش افزایش می یابد، اما به شرطی که بین تمرینات زمان کافی برای انجام این کار وجود داشته باشد.

 1. استفاده از فرم شلخته

فرم ضعیف اثربخشی یک تمرین را کاهش می دهد و احتمال آسیب دیدگی را افزایش می دهد. در حالی که می توان یک کتاب کامل را در مورد ویژگی های مناسب ورزش نوشت، یکی از موثرترین راه های بهبود فرم تمرین به طور کلی را می توان در دو کلمه خلاصه کرد: سرعت را کم کنید. حرکت آهسته تر، حفظ موقعیت و تراز مناسب را آسان تر می کند و تمرکز بهتر را بر انجام صحیح تمرین و انقباض شدید عضلات موردنظر امکان پذیر می کند.

 1. عدم تمرین پاها

انجام تمرینات سنگین پا، اسکوات، ددلیفت، پرس پا و غیره هنگامی که به درستی انجام شود می تواند بسیار مفید باشد و در نتیجه بسیاری از بدنسازان از این کار اجتناب می کنند و ترجیح می دهند تمرکز خود را روی تمرینات نسبتاً آسان بالاتنه بگذارند. این یک اشتباه بزرگ است، زیرا به نظر می رسد تمرینات سنگین روی پا بر رشد کل بدن، به ویژه اسکوات و ددلیفت تأثیر مثبت دارد.

 1. عدم خوردن غذای با کیفیت کافی

بدن شما برای تولید بافت عضلانی جدید به مواد و انرژی نیاز دارد. اغلب، وقتی مردان لاغر شکایت می کنند که به سختی می توانند توده عضلانی خود را بدست آورند، معلوم می شود که آنها به طور کلی غذای کافی یا پروتئین خاصی نمی خورند تا از رشد آنها در حین تمرین حمایت کنند. اگر می خواهید حجیم شوید، باید تغذیه مناسب برای بدنسازی داشته باشید.

 1. هدر دادن پول در مکمل های بدنسازی ساختگی

در حالی که متوقف کردن هدر دادن پول شما برای مکمل‌ها ممکن است باعث نشود که ماهیچه های شما به طور ناگهانی شروع به رشد کنند، این امر باعث می شود که کیف پول شما کوچک نشود. چند مکمل وجود دارد که مفید بودن آنها ثابت شده است، اما بیشتر آنها فایده کمی دارند یا هیچ فایده ای ندارند. اگر می خواهید اطلاعات موثقی در مورد مکمل‌ها یا ترکیبات آنها داشته باشید، مجلات علمی را بخوانید.

 

حرف آخر

اشتباهات رایج در بدنسازی

این فقط افراد تازه کار نیستند که  مرتکب اشتباهات رایج در بدنسازی می شوند بلکه حتی کارآموزان باتجربه نیز مستعد اشتباهات در عضله سازی هستند. از تکنیک های آموزشی مشکوک گرفته تا طرح پروتکل بازیابی، خطاهای احتمالی مانع پیشرفت در هر گوشه ای کمین کرده اند. ما سعی کردیم شما را با این اشتباهات آشنا کنیم امیدواریم با خواندن این مطلب، دبگر مرتکب این اشتباهات نشوید. در نهایت اگر برای بدنسازی و ورزش نیاز به دستگاه بدنسازی داشتید می‌توانید جهت خرید به تن آسا مراجعه نمایید. تن آسا تولید کننده تجهیزات و لوازم بدنسازی باشگاهی و سازه‌های کراس فیت است. شما عزیزان می‌توانید جهت خرید هر گونه دستگاه ورزشی با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و محصولات ما را خریداری نمایید.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *