مطالب آموزشی بدنسازی

4 فاکتور حیاتی برای رهایی از درد زانو هنگام اسکات

درد زانو هنگام اسکات

خیلی وقت ها ممکن است هنگام کار با دستگاه بدنسازی در باشگاه یا هنگام انجام حرکات بدون دستگاه دچار درد در ناحیه مختلف بدن خود شوید، اگر شما زمان انجام حرکت اسکات دچار درد در ناحیه زانو خود می شوید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. برای این درد موضعی ما 4 فاکتور حیاتی به همراه دو سری کشش در اینجا به شما معرفی می کنیم به اسم های ایستا و پویا که در ادامه توضیح می دهیم، جالب است بدانید که چقدر شگفت انگیز و موثر است در درمان زانو درد و باعث می شود که شما هیچوقت به زانو درد مبتلا نشوید.

 

4 فاکتور حیاتی برای رهایی از درد زانو هنگام اسکات

نحوه گرم کردن پا قبل از حرکت اسکات 

در ابتدا شما باید روش گرم کردن صحیح و استاندارد را قبل از انجام تمرینات پا یاد بگیرید. شاید شما قبل از شروع تمرین خود به گرم کردن بدن بپردازید اما این کافی نیست، شما باید عضله حدف را بیشتر از سایر عضلات گرم کنید برای مثال شما برای حرکت پا باید مفاصل خود را به وسیله دچرخه قبل از تمرین گرم کنید و اگر در دسترس نبود دستگاه جلو پا می تواند گزینه جایگزین مناسبی برای گرم کردن مفاصل پا باشد. یکی دیگر از کارهایی که برای گرم کردن پا باید انجام بدهید، تعداد ست های بالا و سبک با دستگاه پرس پا است.

 

 


خواب کافی برای ریکاوری

اگر شما تجربه رانندگی طولانی مدت را داشته باشد حتما درد در ناحیه پا خود حس کرده اید و حتما فکر می کنید 100% درد مربوط به انجام بیش از حد گاز دادن و کلاچ عوض کردن است اما باید بدانید که نخوابیدن هم تاثیر بسزایی در این درد دارد پس در نتیجه خواب بینهایت تعیین کننده است در درمان زانو و درد زانو، اگر شما خوابی بی کیفیت داشته باشید قطعا زانو درد میگیرید(به ویژه اگر تمرین پا انجام می دهید).


خوردن آب 

کم آبی مزمن می تواند منجر به از دست دادن حجم خون شود و جرقه واکنش زنجیره ای و در نتیجه کاهش عملکرد کلی و انحطاط مفصل شود. آب در درمان عارضه های مفصلی معجزه است، کسانی که مبتلا به دیسک و آرتروز و هر عارضه مفصلی هستند اب خوردن برای انها مانند معجزه عمل میکند اگر شما به اندازه کافی آب بخورید دچار زانو درد نمیشوید.


گرم کردن حین تمرین

کشش پویا

گرم کردن عضله هدف شما، می توانید برای گرم کردن مفاصل زانو از روش های مختلف گرم کردن استفاده کنید و بعد از پنج دقیقه گرم کردن کشش ها رو ترکیب کنید. در گرم کردن کشش های پویا را استفاده کنید. بعد از کشش پویا، کشش ایستا است. برای مثال پای راست جلو و پای چپ تا جایی که امکان دارد عقب و 10تا 15ثانیه می ایستیم لزومی ندارد بیشتر یا کمتر باشد و باید تا استانه درد این کشش ادامه پیدا کند اگر کشش شما از استانه درد رد بشود باعث عارضه می شود.


پس این موارد شامل :

  • خواب با کیفیت
  • اب خوردن
  • گرم کردن
  • کشش هاش پویا ( در گرم کردن )
  • ایستا ( حین تمرین )
author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *