مطالب آموزشی بدنسازی

سه نکته مهم برای رشد بیشتر عضلات ساق پا

سه نکته مهم برای رشد بیشتر عضلات ساق پا

سلام امروز در این مقاله قصد داریم سه نکته مهم برای رشد بیشتر عضلات ساق پا بی نظیر خود را با شما در میان بگذاریم که به شما کمک خواهد کرد، که حجم عضلات ساق پای خود را افزایش دهید.

 

1_ (تعداد دفعات تمرینات ساق پا)

این نکته بسیار واضح است؛ باید تعداد دفعات تمرینات ساق پای خود را افزایش دهید. تنها یک جلسه تمرین در هفته موثر نخواهد بود. دو، سه و شاید گاهی اوقات چهار مرتبه در هفته می تواند به رشد یکی از لجباز ترین عضلات بدن شما، یعنی ساق پا کمک کند.

 

عضلات ساق پای شما قوی هستند، باور کنید یا نکنید، این عضلات بر خلاف دیگر عضلات می توانند این میزان حجم تمرینات را تحمل کنند. بنابراین اگر تمرینات سینه پشت یا شکم انجام می دهید، در پایان آن جلسه کمی تمرینات ساق انجام دهید تا میزان رشد مطلوب شما دیده شود.

 

2_ (تمرینات ساق پا با زانوی صاف و خمیده)

در تمرینات ساق پا از هر دو دسته تمرینات با زانوی صاف و خمیده استفاده کنید. زمانی که بصورت ایستاده تمرین ساق مانند ساق پا ایستاده با هالتر انجام می دهید، می توانند از میزان وزنه بیشتری استفاده کنید.

 

تمرینات ساق پا

 

اما اگر می خواهید فشار ایزوله بیشتری وارد کنید، می توانید در حالت نشسته محل قرار گیری پاها را تغییر دهید یا بر روی انقباض یا ایجاد کشش درابتدا و انتهای دامنه حرکت بیشتر تمرکز کنید بنابراین گاهی اوقات ساق نشسته روش بهتری است. استفاده از وزنه سنگین و حرکات ایزوله کننده یا حرکاتی که به شما کمک می کند تمرکز بیشتری ری ساق خود داشته باشید، به رشد عضلات ساق پا شما کمک خواهد کرد.

 

3_ (تکرار های بسیار آهسته و کشش های طولانی ساق پا)

سومین و آخرین نکته این است که، از تکرار های بسیار آهسته و کشش های طولانی در پایین ترین محل از دامنه حرکت استفاده کنید تا در شک دهی به عضله و رشد بیشتر آن کمک کند. بیشترین میزان ریز آسیب، در بخش منفی تکرار ایجاد می شود. بنابراین 3 تا 5 ثانیه باقی ماندن در بخش منفی تکرار می تواند بسیار سودمند باشد. واضح است که ایجاد کشش در عضله بسیار مهم است.

 

در این صورت می توانید میزان ریز آسیب ها در دامنه حرکت را به بیشترین میزان ممکن برسانید. بنابراین اگر بتوانید در هر تکرار زمانی که عضله بیشترین میزان کشش را دارد، دو تا سه ثانیه مکث کنید و سپس با حرکت سریع پاشنه را به بالا ببرید، سپس بخش منفی تکرار( پایین بردن پاشنه ها) را آهسته و کنترل شده انجام دهید، این کار می تواند بسیار سودمند باشد.

 

اگر تا به حال روی ایجاد کشش تمرکز نداشته اید، انجام دادن این تکنیک باعث می شود رشد عضله های شما بسیار افزایش پیدا کند. اگر نیاز به خرید دستگاه ساق پا نشسته مکانیک بدنسازی دارید می توانید هم به صورت آنلاین از طریق سایت خریداری کنید هم با تماس با کارشناسان تن آسا اقدام به خرید کنید.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *