مطالب آموزشی بدنسازی

ترند های روز باشگاه های بدنسازی سال 2024

ترند های روز باشگاه های بدنسازی سال 2023

در سال های اخیر تغییرات زیادی در نحوه زندگی و کار دیده‌ایم. اکنون که سه سالی از بدترین شرایط همه‌گیری(کرونا) خارج شده‌ایم، به نوعی زندگی عادی ما بازگشته است. اما دنیای “عادی” پساهمه‌گیری برای صنعت بدنسازی، تناسب اندام و تفریح چگونه خواهد بود؟ روندهای داغ باشگاه‌های ورزشی در سال 2024 چیست؟ امسال باید به دنبال چه روندهایی در حوزه تناسب اندام باشید؟

از مشاوران پیشرو صنعت ورزشی درخواست کردیم تا روندهای برتر باشگاه‌های بدنسازی و تناسب اندام برای سال آینده را به ما اعلام کنند.

 

1. فضاهای تفریحی بزرگ، جسورانه و همه کاره

کار کردن در منزل، و کار هیبریدی به صورت چندروز در هفته به صورت دورکاری و چند روز در محل کار احتمالاً در درازمدت ادامه خواهد داشت. این بر نحوه و مکان انتخابی مردم برای ورزش در طول روز کاری‌شان تأثیر خواهد گذاشت. برای برخی افراد، استفاده بیشتری از فضاهای تفریحی مسکونی خواهند داشت، و این ممکن است معماران و سازندگان را وادار به بازنگری در نحوه طراحی امکانات آینده باشگاه ورزشی یا تفریحی کند.

لطفی‌کیا، مدیریت تن آسا می‌گوید:

“فضاهای اجتماعی در مجتمع‌های مسکونی در سال 2024-2025 بزرگ‌تر و مجهزتر خواهند شد.” کار از خانه به معنای تقاضای بیشتر برای فضاهای چندمنظوره تفریحی است که بتوان از آن‌ها برای هدف‌های متعدد استفاده کرد.

اگر فضا محدود باشد و یک سالن اجتماعات مشکل‌ساز باشد، ممکن است سازندگان به فکر طراحی یک فضایی باشند که بتوان آن را به راحتی از یک سالن بدنسازی-ورزشی در چند دقیقه به یک اتاق جلسه تبدیل کرد.

فضاهای تفریحی بزرگ، جسورانه و همه کاره

 

 

2. تندرستی بر طراحی سالن ورزشی تأثیر می گذارد

ترندهای طراحی باشگاه بر روی فضای های چندکاربردی تمرکز خواهند کرد. علاوه بر فضای اضافی اختصاص داده شده به امکانات تفریحی، تمرکز مجدد بر سلامتی و تندرستی در طول همه‌گیری همچنان بر طراحی باشگاه تأثیر خواهد گذاشت.  ترندهای بزرگ طراحی باشگاه شامل مناطق استراحت و آرامش بیشتر، مناطق کل‌نگرانه و مراقبه بیشتر و استفاده بیشتر از فضای باز خواهد بود. نیک سدلر، مدیرعامل شرکت تن آسا، می‌گوید: «رفاه عاطفی نقش بسیار مهم‌تری در فرآیند طراحی ایفا خواهد کرد».

«نور طبیعی، گیاهان و فضا واقعاً مهم هستند. تجربیات گرما مانند سونا و اتاق بخار نیز در توسعه‌های مسکونی محبوب می‌شوند. ما شاهد استفاده از پیشرفت‌های فناوری و علم توسط توسعه‌دهندگان با سوناهای مادون قرمز و کابین‌های هالوتراپی نیز هستیم.

ورزش به همراه یادگیری

تصویر یک مکان آب درمانی با ورزش

 

 

3. ورزش به همراه یادگیری

آقای ایرانی، مشاور طراحی باشگاه و مکان های آبی‌درمانی در شرکت تن‌آسا، همچنین تأثیر تندرستی را پشت رشد روندهای ورزشی در کل دنیا می‌بیند. ایرانی می‌گوید: “باراسل، یوگا و تمرکز بر ذهن‌آگاهی و سلامت روان در سال ۲۰۲۴ همچنان مهم خواهند بود. روندهای تناسب اندام در سه سال اخیر به خاطر کووید خیلی تغییر کرده‌اند. چیزهایی مثل تمرین آنلاین ماندگار خواهند بود.”

 

“مردم به طور کلی بیش از هر زمان دیگری آگاه هستند که داشتن یک سبک زندگی سالم، سلامت روان، تندرستی عاطفی را بهبود می‌بخشد و به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.”

ایرانی، مشاور باشگاه و مکان های آبی‌درمانی در تن‌آسا، فکر می‌کند مردم خواهند بیشتر درباره تأثیر ورزش بر سلامتی‌شان بدانند.

 

“سال ۲۰۲۴ شاهد بازگشت فعالیت‌های کاربردی، تمرینات دایره‌ای و کلاس‌های اسپینینگ خواهد بود. اما فکر می‌کنم مردم همچنین به دنبال کلاس‌هایی خواهند بود که عناصر آموزشی داشته باشند، جایی که بتوانند آگاهی‌شان را درباره نتایج ورزش بهبود بخشند.”

وقتی صحبت از تجهیزات و فناوری باشگاه می‌شود، لطفی‌کیا رییس شرکت تن‌آسا می‌گوید که ما شاهد چرخش‌های هیجان‌انگیز جدیدی در وسایل موجود خواهیم بود.

 

“دستگاه‌های بدون وزنه، بدون کابل و قرقر، یک تجربه ورزشی جدید. دستگاه‌های FUTURE ساخت تن‌آسا در سال‌های اخیر در حال افزایش محبوبیت بوده‌اند و نسل جدید دستگاه‌های بدنسازی هوشمند خیلی متفاوت از دستگاه‌های ورزشی کلاسیکی هستند که تا به امروز دیده‌ایم. انتظار دارم که تکنوجیم(Technogym) هم در سال ۲۰۲۴ محصولات جدیدی را عرضه کند.”

 

“بازار فناوری پوشیدنی هم در سال ۲۰۲۲ فراتر از ساعت هوشمند تکامل خواهد یافت. نگاهی به دستگاه روئینگ(Rowing) بیندازید. روند به سمت انتخاب‌های مختلف پوشیدنی، از حلقه‌ها گرفته تا مچ‌بندها، و ویژگی‌های پیشرفته‌تری خواهد بود که حرکات شما را نظارت می‌کنند و به شما بینش‌های قابل اجرایی برای بهبود عملکردتان می‌دهند.”

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *