مطالب آموزشی بدنسازی

5 غذای حیاتی برای بدنسازان که نباید غافل شوید!!!

5 غذای حیاتی برای بدنسازان که نبای غافل شوید

سلام به شما همراهان عزیز؛ امروز می خواهم با شما درمورد 5 غذای حیاتی برای بدنسازان که نباید غافل شوید با شما صحبت کنم.

 

 

اولین غذا؛ استیک گوشت دنده است. این غذا منبع عالی برای پروتئین و در حقیقت یکی از منابع گوشت قرمز مورد علاقه من است که سرشار از کراتین بوده و همیشه بخش اصلی برنامه تغذیه ای من است.

استیک گوشت دنده

 

بهترین ویژگی استیک گوشت دنده، این است که از بخش ماهیچه ای بدن گاو است و در هر وعده کمتر از 10 گرم چربی دارد. گوشت دنده به راحتی پخته می شود و سرشار از آهن، ویتامین ب دوازده، ب شش و منگنز است.

 

دومین مورد؛ سیب زمینی شیرین است. منبعی بسیار عالی برای کربوهیدرات و سرشار از فیبر است. سیب زمینی شیرین سرشار از پتاسیم و ویتامین آ است و همچنین بسیار ارزان است.

 

سیب زمینی شیرین

 

مورد بعدی ای که در این لیست وجود دارد، یکی از غذا های مورد علاقه من نیز است، یعنی آووکادو. زمانی که برای مسابقات مستر المپیا بدنسازی آماده می شوم، منابع چربی برایم بسیار مهم هستند. در آن زمان میزان مصرف کربوهیدرات بسیار کم است و انرژی لازم را باید از منبعی دیگر تامین کنم و آن منبع چیست؟ چربی

 

آووکادو

 

یکی از ویژگی های بسیار خوب آووکادو این است که سرشار از چربی های اشباع و فیبر است. همچنین، سرشار از ویتامین ب شش و ویتامین سی است. شما می توانید به هر روشی و در هر وعده غذایی که دوست دارید آن را مصرف کنید.

 

چهارمین مورد؛ تخم مرغ است. تخم مرغ منبع عالی ای برای پروتئین و سرشار از چربی های مفید است. اما سوال اینجاست؛ چرا تخم مرغ را دوست داریم؟ دلایل آن اینجاست؛ به آسانی آماده می شود، سر شار از ویتامین ب است و هر زمانی از روز می توانید آن ها را بخورید.

 

تخم مرغ

 

آخرین ماده غذایی؛ مارچوبه است. می دانم که بسیاری از شما سبزیجات را دوست ندارید اما باید به شما بگویم ک هسبزیجات بسیار مهم هستند؛ اما چرا؟ ب دلیل خواص ضد التهابی، وجود آنتی اکسیدان و فیبر.

 

مارچوبه

 

دوستان عزیز؛ این موارد پنج غذای برتری بودند که هر بدنسازی باید آن ها را مصرف کنند و توصیه من به شما این است که هرچه سریع تر این مواد غذایی خارق العاده را به فهرست غذایی خود اضافه کنید.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *