مطالب آموزشی بدنسازی

3 حرکت برای رشد انفجاری عضلات جلو بازو

3 حرکت برای رشد انفجاری عضلات جلو بازو

سلام به شما همراهان عزیز؛ امروز قصد داریم تا 3 حرکت برای رشد انفجاری عضلات جلو بازو را با هم بررسی کنیم. با ترتیب و تعداد تکرار مشخص که میزان تاثیر تمرین جلو بازوی شما را افزایش خواهند داد. سه تمرین جلو بازو که امروز بررسی خواهیم کرد عبارتند از:

 

جلو بازو دمبل چکش

 که برای تاثیرگذاری بر فیبرهای نوع دو_آ ماهیچه جلو بازو انتخاب شده اند.

جلو بازو دمبل چکش

جلو بازو هالتر لاری

 که به انجام تعداد تکرار مشخص باعث رشد فیبر های نوع دو_ب جلو بازوی شما خواهد شد.

جلو بازو هالتر لاری

جلو بازو کابل

این تمرین فیبر های نوع یک ماهیچه را مجبور به رشد خواهد کرد.

جلو بازو کابل

 

 این تمرین جلو بازو بیش از ۱۹ دقیقه زمان نخواهد برد.

اما سوال اینجاست؛ آیا تمرین موثری است؟ البته که هست.

 

 اولین تمرینی که انجام می دهیم سه ست جلو بازو دمبل چکش است. دمبل های بسیار سنگین را فراموش کنید و باید وزنه ای سبک انتخاب کنید زیرا این حرکت را باید بسیار آرام انجام دهید امروز هر دو دمبل را همزمان بالا ببرید این کار باعث می شود بدن خود را تکان ندهید و تنها به روی فیبرهای نوع دو_آ جلو بازو فشار وارد شود.

 

تعداد تکراری که برای این حرکت در نظر گرفته شده با هدف مجبور کردن فیبر های نوع دو_آماهیچه جلو بازو به رشد است پس از سه ست فیبرهای نوع دو ماهیچه جلو بازوی شما به سوزش خواهند افتاد بنابراین زمان رفتن به سراغ تمرین بعدی است با استفاده از جلو بازو هالتر لاری بر روی فیبرهای نوع دو_ب جلو بازو تمرین می کنیم در این حرکت وزنه سنگین استفاده می کنیم اما دو مرتبه تکرار می کنم هیچ وقت برای بلند کردن وزنه سنگین فرم درست بدن در هنگام انجام تمرین را تغییر ندهید هنوز باید کنترل وزنه را در اختیار داشته باشید و ماهیچه را در بالاترین نقطه منقبض کنید.

 

بیهوده وزنه سنگین استفاده نکنید با وجود این که وزنه سنگین است باید هر اینچ از بالا بردن آن کاملاً هدفمند انجام شود. در هر ست باید به ناتوانی برسید. بنابراین همانطور که تعداد تکرارها کم می‌شوند باید وزنه سنگین تری انتخاب کنید البته تنها در صورتی که بتوانید حالت درست بدن را حفظ کرده و در بالاترین نقطه حرکت ماهیچه را منقبض کنید.

 

زمانی که سه ست با وزنه های سنگین تمام شد زمان تمرین کردن بر روی فیبرهای نوع یک جلو بازو با تعداد تکرار بالا فرا می رسد. آخرین حرکت تنها بر روی فیبر های نوع یک جلوبازو اثر نخواهد گذاشت بلکه باعث ترشح شدن میزان زیادی لاکتیک اسید درون ماهیچه جلو بازو خواهد شد که شرایط مناسب برای ترشح هورمون های آنابولیک را فراهم می‌کند.

 

طناب را به حالت چکش در دست بگیرید در نقطه شروع دست ها باید به یکدیگر نزدیک باشند اما در بالاترین نقطه دست ها را به سمت بیرون بچرخانید در این حرکت سه دراپ ست انجام خواهیم داد بخش اول هر ست 20 تکرار است که باید به صورت کنترل شده تا رسیدن به ناتوانی انجام شوند سپس وزن را کم کرده و 20 تکرار سریع انجام می دهیم این کار باعث خواهد شد لاکتیک اسید و در نتیجه هورمون رشد در ماهیچه ترشح شود.

 

به اندازه مشخص شده استراحت کنید سپس شروع کنید تمرین ما در کمتر از 20 دقیقه تمام شد بر روی جلو بازو از زوایای اصلی تمرین کردیم و باعث شدیم هورمون رشد ترشح شود اما از همه مهمتر بر روی تمامی فیبر های جلو بازو تمرین کردیم و آنها را در زمانی کوتاه به رشد تحریک می کردیم هدف انجام حجم زیادی از تمرینات نیست بلکه انجام هدفمند هر تکرار است بنابراین بدون هدف تمرین نکنید.

 

اگر شما علاقه دارید که در منزل تمرینات بدنسازی خود را انجام دهید، می توانید با تهیه دستگاه بدنسازی خانگی چندکاره ارزان تن آسا به راحتی و بدون اتلاف وقت و هزینه های ماهانه سالن های پرورش اندام در منزل بدن ایده آل خود را بسازید.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

5 نظر در “3 حرکت برای رشد انفجاری عضلات جلو بازو

 1. شاهرخ گفت:

  درود خوب بود کمکت کنم بیایی بالا به نحویک ه همه حیرت کنند یه میلیارد تومن بده ۲ ماهه خواستی ادامه میدیم نخواستی تو حیرت همه میمونن
  فقط اولا باشگاه و موارد خرید و هزینه ها با خودتونه و من فقط تمرین و تجربه کارها رو میگم دوماه کمتر شمآ میتونی و فقط من میتونم کمکت کنم خالق کمکتون کنه یا خالق هستی .

  1. علیرضا جلالی گفت:

   چی میزنی شاهرخ خان ؟ جنسش خوبه , خدا پشت و پناهت

  2. علی گفت:

   خدا کمکت کنه شاهرخ

 2. :( گفت:

  کی باز به شاهرخ دو پیک عرق داد

 3. شاه گفت:

  باز این شاهرخ تن ماهی خورده فاز کوسه گرفته:؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *