مطالب آموزشی باشگاه بدنسازی

11 راهکار عملی برای حفظ مشتریان مجموعه ورزشی

11 راهکار عملی برای حفظ مشتریان مجموعه ورزشی

در یک بازار رقابتی، توانایی پیش‌بینی شرایط و حفظ درآمد جاری بسیار مهم و حیاتی است. حفظ اعضا و مشتریان شما اکنون می تواند برای کسب و کار شما خیلی حیاتی باشد.

 

دکتر پل بدفورد، مدیر تحقیقات Retention Guru، در این مقاله مشارکت داشت.

 

حفظ بیشتر اعضا و مشتریان قدیمی یک عنصر حیاتی در هر کسب و کار موفق تناسب اندام است. حفظ یک عضو قدیمی به تلاش و سرمایه گذاری بسیار کمتری نسبت به جذب اعضای جدید نیاز دارد. تحقیقات IHRSA نشان می‌دهد که عضوی که مجموعه شما را ترک می‌کند می‌تواند به ازای هر درآمد حذف‌شده، 15 میلیون درآمد سالانه داشته باشد.

 

بر اساس نظرسنجی Invesp Consulting، افزایش نرخ حفظ مشتری به میزان 5 درصد، سود را بین 25 تا 95 درصد افزایش می دهد. میزان موفقیت ثبت نام مجدد مشتری که در حال حاضر دارید 60-70٪ است در حالی که میزان موفقیت ثبت نام مشتری جدید فقط 5-20٪ است.

 

اگر به دنبال راهکار های نوین در مورد چگونگی حفظ طولانی مدت اعضا مجموعه ورزشی خود هستید، بهترین شیوه ها درادامه مطلب برای شما قرار داده ایم و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر، منابع بیشتری را که در انتهای مقاله گذاشته ایم را مطالعه کنید.

 

 

راهکار عملی برای حفظ مشتریان سالن ورزشی

برای موفقیت کسب‌وکارتان، باید روی آن‌ مواردی که باعث موفقیت آن ها می‌شود تمرکز کنید، یعنی مشتریانتان. این دستورالعمل ها را دنبال کنید و تا در استراتژی حفظ اعضا موفق تر از قبل عمل کنید.

 

  1. مطمئن شوید که اعضای باشگاه منظم به باشگاه می آیند.
  2. با ترفند های جذاب کردن باشگاه تعامل مشتریان خود را با باشگاه زیاد کنید.
  3. با مشتریان خود روابط صمیمی برقرار کنید.
  4. به موفقیت مشتریان خود کمک کنید.

 

در نهایت، مطمئن شوید از اینکه اعضای شما راضی هستند، به نوبه خود مشتریان وفاداری ایجاد می کند که دوباره باز خواهند گشت.

 

 

مطمئن شوید که اعضای باشگاه منظم به باشگاه می آیند

به طور مرتب آمار ورود و خروج مشتریان خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که مشتریان 1 تا 3 بار در هفته (4 تا 12 بار در ماه) از امکانات باشگاه شما استفاده می کنند. به طور مثال از 2 روز در هفته شروع کنید و به مشتریان کمک کنید تا به 5 روز در هفته برسند.

 

از کلاس های ورزشی گروهی استفاده کنید تا به مشتریان کمک کنید تا روال یک روزه و در همان زمان را توسعه دهند. برنامه کلاسی خود را طوری تنظیم کنید که مشتریان بتوانند ۲ تا ۳ بار در هفته و در همان زمان در همان کلاس شرکت کنند. افزودن کلاس ها به تقویم خود را برای مشتریان خود آسان کنید.

 

 

تعامل خود را با مشتریان بیشتر کنید

یک استراتژی برای بازگشت مشتریان غیرفعال بنویسید کنید و که باعث ثبت نام مجدد اعضا سابق شود، مثل کمپین های اس ام اس خودکار بر اساس سابقه ثبت نام.

 

برنامه برای شناسایی علایق و جذابیت هایی که باعث بیشتر شدن تعامل اعضا با باشگاه می شود بنویسید، خود را درگیر ترند های جدید که به شما هیچ کمکی نمی کنند نکنید. برنامه های خود را حتما ارزیابی کنید تا متوجه تاثیر گذاری یا عدم تاثیر گذاری آن شوید.

 

نگهداری مشتریان بالای سن 35 سال اغلب مواقع آسان تر از مشتریان زیر 35 سال است، اما نباید سایر گروه های سنی را فراموش کنید و برنامه بازاریابی شما برای تمام مشتریان شما باشد.

 

گزینه های متعددی را برای عضویت در مجموعه ورزشی خود را به مشتریان ارائه دهید. گزینه ای را در نظر بگیرید که صرفه جویی در هزینه ها آنها را ارائه می دهد، احتمالاً با یک تعهد سالانه، که ممکن است به مشتری کمک کند تا یک تعهد روانی داشته باشد. در حالت ایده آل، شما باید در کمترین حالت ممکن 2-3 گزینه عضویت داشته باشید.

 

 

با مشتریان خود روابط صمیمی برقرار کنید

یک باشگاه مشتریان برای اعضا خود ایجاد کنید و برای آنها در این باشگاه برنامه های مختلفی را بگنجانید.

 

هنگامی که مشتریان وارد باشگاه ورزشی شما می شوند از آنها به گرمی استقبال کنید. در همه نقاط باشگاه با امکانات خود با آنها تعامل داشته باشید. سوال بپرسید و آنها را ترغیب به صحبت کردن و ایجاد یک گفتگو صمیمانه با خود کنید. از آنها بپرسید که چه زمانی برای بازگشت بعدی خود در نظر دارند. در حالت ایده آل، حداقل سه تعامل وجود دارد: یک استقبال گرم، ارتباط در طول فعالیت آنها در باشگاه و یک خداحافظی دوستانه.

 

درک کنید که نارضایتی مشتری ارتباط او با مجموعه شما را از بین می برد. نارضایتی هر چیزی است که مانع یک تجربه خوشایند می شود. با گذشت زمان، مسائل و حوادث منحصر به فرد در نهایت می تواند نقطه عطفی ایجاد کند که منجر به خروج مشتری از مرکز شما می شود.

 

 

به موفقیت مشتریان خود کمک کنید

10ـ به مشتریان خود کمک کنید تا یک هدف معین برای خود تعریف کنند و شما هم از رسیدن آن ها به هدف خود بهره مند شوید. هدف مافوق مشتری را که محرک اصلی رفتار آنهاست، شناسایی کنید. از آنها بپرسید انگیزشان برای رسیدن به این هدف چیست. پاسخ آنها اساساً یا اعتماد به نفس یا شادی است. اهداف بزرگ آنها را به اهداف کوچکتر و روزانه تقسیم کنید.

 

– به عنوان مثال، هدف شما برای امروز چیست؟ انگیزه اصلی تمرین آنها چیست؟

 

11ـ به اعضا جدید که تازه ورزش کردن را شروع کرده اند کمک کنید، برنامه عملی بنویسند. این به ایجاد اعتماد به نفس برای  استفاده بیشتر از امکانات مجموعه و ثبت نام مجدد کمک می کند. داشتن اعتماد به نفس برای ورزشکاران برای آمدن به باشگاه، برای موفقیت آنها بسیار مهم است.

 

 

منبع: https://www.ihrsa.org/improve-your-club/11-best-practice-guidelines-to-increase-customer-retention/

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *