مطالب آموزشی بدنسازی

1 سوپر ست عالی برای شوک دادن به عضلات وسط سینه

شوک دادن به عضلات وسط سینه

سلام، امروز یک سوپر ست عالی برای شوک دادن به عضلات وسط سینه را برای افرادی که نمی توانند وسط سینه خود را هدف قرار دهند، با شما به اشتراک خواهم گذاشت. واضح است که اندازه و شکل عضلات سینه به ژنتیک وابسته است. اما می توانید با استفاده از بعضی تمرینات، این بخش از عضلات را بهبود ببخشید.

 

بسیار خب، ما یک سوپرست پایان بخش را انجام خواهیم داد و از شما دوستان می خواهم که آن را در پایان تمرین سینه بعدی خود انجام دهید. شما باید 4 ست از این 2 تمرین را انجام دهید و تنها در حدود 90 ثانیه بین هر ست استراحت کنید.

 

به یاد داشته باشید یک ست زمانی تمام می شود که هر دو تمرین را انجام داده باشید. بسیار خب، ابتدا پرس سینه دمبل را انجام می دهیم و سپس به محض اینکه 10 تکرار را انجام دادیم، روی زمین قرار گرفته و تا رسیدن به ناتوانی هرچند تکرار شنای روی مچ که می توانیم انجام دهیم باید در حدود 10 تا 15 تکرار باشد.

 

پرس سینه دمبل

 

شنای روی مچ

 

بسیار خب، دلیل انجام دادن این کار این است که سعی داریم تمام بخش های سینه را از پیش خسته کنیم یا عملا سینه را به خستگی کامل برسانیم. سپس روی زمین قرار گرفته و با استفاده از شنای روی مچ، وسط سینه را هدف قرار می دهیم.

 

زمانی که عضلات کاملا خسته شده باشند، این ناحیه را بهتر می توان هدف قرار داد و می توانید بدون انجام دادن تمرینات زیاد، تکرار های مؤثری انجام دهید.

 

دمبل ها را در دست بگیرید و روی نیمکت یا دستگاه دراز بکشید. زمانی که در موقعیت مناسب قرار گرفتید، دامنه حرکت را به صورت کامل انجام دهید. مطمئن شوید در انتهای دامنه حرکت کشش خوب و عمیقی احساس می کنید. سپس، در ابتدای دامنه عضلات را به خوبی منقبض کنید.

 

هدف ما فعال سازی عضلات است. اگر عضلات سینه شما رشدی نمی کنند، به دلیل نداشتن ارتباط میان ذهن و عضله است و نمی توانید از فشار ناشی از هر تمرین برای هدف قرار دادن عضلات سینه خود استفاده کنید. بنابراین کشش خوب و عمیقی ایجاد کنید و در بالاترین محل به خوبی عضلات را منقبض کنید. باید 10 تکرار انجام دهید.

 

سپس به محض اینکه تکرار ها به پایان رسیدند، روی زمین قرار بگیرید و همان طور که گفتم، مشت ها را به هم بچسبانید. هدف تنها قرار دادن دست ها به این صورت روی زمین نیست، بلکه باید در زمان بالا رفتن مچ ها را به یکدیگر فشار دهید تا مطمئن شوید بخش میانی سینه شما، تا جای ممکن فعال می شود.

 

بسیار خب دوستان، این یک سوپرست پایان بخش برای تمرین بود که باید در پایان تمرین بعدی سینه خود، انجام دهید! بنابراین 3 الی 4 ست انجامش دهید و تنها زمانی استراحت کنید که هر دو تمرین را انجام داده باشید. این مقاله در وبسایت شرکت تولید کننده تجهیزات و لوازم بدنسازی تن آسا نوشته شده است و فقط کپی با ذکر منبع مجاز است.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

3 نظر در “1 سوپر ست عالی برای شوک دادن به عضلات وسط سینه

 1. رضا گفت:

  باسلام در تمرین شوک خط وسط سینه شنا باید دست جمع باشد یا باز در تصویر دست باز هست

  1. تن آسا گفت:

   سلام برای شوک دادن به خط وسط سینه شنا باید دست جمع باشد.
   تصویر اصلاح شد.

 2. ندا گفت:

  خیلی عالی ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *