مطالب آموزشی بدنسازی

قبل از کرانچ با توپ ورزشی حتما این مقاله را بخوانید

قبل از کرانچ با توپ ورزشی حتما این مقاله را بخوانید

 سلام به شما همراهان عزیز، در این مقاله قصد داریم حرکت کرانچ به همراه توپ را بررسی کنیم. پس لطفاً قبل از کرانچ با توپ ورزشی حتما این مقاله را بخوانید.

 

من از آن دسته افرادی نیستم که به شما می‌گویند باید تمامی تمرینات بدنسازی را روی توپ ورزشی انجام دهید. حرکاتی مانند پرس سرشانه و پرس سینه. تحقیقات نشان می دهد اگر میخواهید سریع تر و بدون جذب چربی، بزرگتر و قوی تر شوید، انجام تمرینات روی توپ ورزشی معمولاً باعث میشود که شما ضعیف تر شوید!

 

به جز در تمرینات شکم این مورد برای سایر ورزش‌ها قابل تعمیم است. اما چرا به نظر من برای عضلات شکم این کار متفاوت است؟

 

فیزیولوژی عضلات شکم

 

دلیل با فیزیولوژی عضلات مرتبط است. اگر به خاطر داشته باشید در مورد کشش عضلات قبل از مراقبت کردن آنها در مقالات گذشته زیاد صحبت کرده ایم. زمانی که قبل از مراقبت کردن در عضله کشش ایجاد می کنید، آن عضله می تواند با نیروی بیشتری مراقبت شود و در واقع قوی تر می شود.

 

بنابراین زمانی که کرانچ انجام می دهید و کمر به صورت صاف روی زمین قرار گرفته است، میزان عقب رفتن شما به دلیل دراز کشیدن روی زمین محدود می‌شود. بنابراین کشش خوبی در عضلات شکم ایجاد نخواهد شد و انقباض نیز ضعیف تر خواهد بود. اما زمانی که روی توپ ورزشی قرار بگیرید، دلیل شکل و ساختار توپ می توانید قبل از انجام حرکت کرانچ، کشش بسیار بیشتری در عضلات شکم خود ایجاد کنید.

 

علی رغم اینکه کرانچ روی توپ که تعادل ندارد انجام می دهید، ایجاد کش به شما این شانس را می‌دهد که انقباض قوی تر ایجاد کنید. این یعنی عضلات می توانند قوی تر عمل کرده و شما می توانید از وزنه سنگین تری استفاده کنید. بنابراین می‌توانید برای فشار بیشتر، صفحه وزنه و دمبل در دست بگیرید یا حتی توپ طبی را هنگام انجام کرانچ پرتاب کنید.

 

دوستان لطفاً به یاد داشته باشید من اعتقاد زیادی به استفاده از وزنه در تمرینات شکم دارم. در تمرینات شکم تنها انجام تعداد تکرار های زیاد اهمیتی ندارد. استفاده از وزنه و مقاومت بیشتر در تمرینات باعث میشود عضلات شکم شما برجسته و بلوکی شکل شوند. عضلات شکم مانند دیگر عضلات نیاز به رشد دارند تا نمایان شوند. بنابراین در تمرینات شکم از وزنه استفاده کنید. این کار بهترین روش ممکن برای گرفتن بهترین نتیجه در تمرینات شکم است.

author-avatar

درباره تن آسا

فارغ‌التحصیل رشته‌ی تربیت‌بدنی و علاقه‌مند به نویسندگی و کمک به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه تناسب اندام را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *