در حال نمایش 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

همه چیز درمورد دستگاه قفسه سینه فلای

دستگاه قفسه سینه فلای تمرکز خیلی زیادی بر روی عضلات سینه‌ای بزرگ دارد و یک حرکت هماهنگ با قفسه سینه توسط ورزشکاران به‌کاربرده می‌شود. هدف این دستگاه و حرکات تمرینی آن حجم دهی و کات بالاتر در قسمت میانی عضلات سینه است. عضلات درگیر در تمرین با ماشین قفسه سینه دوکاره دستگاه عضلات اصلی (سینه‌ای بزرگ)  عضلات کمکی ( دلتوئید قدامی ) است. در ادامه به رنج قیمت دستگاه قفسه سینه فلای دوکاره و نحوه نگهداری برای عمر بیشتر این دستگاه خواهیم پرداخت.

قیمت-دستگاه-قفسه-سینه-فلای

قیمت دستگاه قفسه سینه فلای ایرانی و خارجی

شما با خرید دستگاه قفسه سینه فلای دوکاره و انجام حرکات حرفه‌ای می‌توانید از داشتن بدنی زیبا لذت ببرید. دستگاه‌های بدن‌سازی فلای با زوایای بسیار خوب تولید و طراحی‌شده است. که این مسئله باعث می‌شود ورزشکاران حرفه‌ای در زمان تمرین با این دستگاه دچار آسیب‌دیدگی نشوند. همچنین این دستگاه در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود است که شما با توجه به نیاز، بودجه و ابعاد باشگاه خود می‌توانید اقدام به تهیه آن نمایید.

نحوه نگهداری دستگاه برای عمر بیشتر

اهمیت تمیز بودن تجهیزات ورزشی معمولاً نادیده گرفته می‌شود، اما معرفی و انجام دادن یک برنامه برای تمیز نمودن مرتب، معمولاً یکی از نخستین و با اهمیت‌ترین مرحله‌ها در طول عمر دستگاه شما است. تمیز نمودن مرتب دستگاه و محیطی که در آن تمرین می‌کنید نه‌تنها فهم اعضا از امکاناتتان را بهتر می‌کند، بلکه احتیاج به خدمات و تعمیر را هم بسیار پایین می‌آورد.

 

 همواره باید از دستورالعمل‌های خوب و سازنده استفاده نمایید تا مطمئن شوید که شما از مواد تمیزکننده‌ای استفاده کرده‌اید که به‌مرورزمان سطوح پلاستیک و فلز را ضعیف نخواهد کرد. همچنین نیاز است مطمئن شوید که در زمان تمیز کردن، به منفعت دستگاه و مهم‌تر از آن، ایمنی شما است که هر محلولی را به دستگاه قفسه سینه فلای نزنید. در این بخش بعضی از مواردی که باید به‌صورت روزانه و هفتگی در نگهداری از این دستگاه رعایت نمایید ارائه می‌شود.

 

روزانه

 1. پیشنهاد می‌شود دستگاه سینه فلای را با محلول پاک‌کننده یا محلولی خفیف مثل ده درصد صابون یا مایع ظرف‌شویی و نود درصد آب گرم به‌صورت روزانه پاک‌سازی کنید.
 2. پس از پاک‌سازی با محلول با یک عدد پارچه خشک دستگاه را به‌طور کامل خشک‌کنید.

 

هفتگی

 1. تمام پیچ و مهره‌ها را برای شل شدگی چک کنید ، و اگر هرکدام شل هستند به‌صورت درست سفت کنید.
 2. همه کابل‌ها و تسمه‌ها را با توجه به پوشش یا موارد آسیب‌دیدگی چک کنید.
 3. تمام دستگیره‌ها را ازنظر پوشش یا آسیب‌دیدگی، به‌خصوص در ارتباط با بخش‌های اتصال بازبینی نمایید.
 4. تمام برچسب‌ها ازنظر توانایی خوانده شدن؛ پلاک‌ها و نوشته‌های هشداردهنده و احتیاط بازرسی نمایید
 5. همه وزنه‌های داخل دستگاه را برای هماهنگی و عملکرد درست چک کنید.

 

نحوه عملکرد دستگاه قفسه سینه فلای

دستگاه بدن‌سازی فلای یا پک دک (Pec Deck)، ماشین سیم و تشکیل‌شده از دودسته برای تفکیک کردن و کات انداختن عضلات سینه است. انواع دستگاه قفسه سینه فلای به چندین مدل ساخته می‌شود و معمولاً حرکت فلای معکوس را هم می‌توان با این دستگاه انجام داد.

 

آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان + عکس

در ادامه به آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان خواهیم پرداخت.

 • بر روی صندلی ماشین بنشینید و کمر خود را بر روی تکیه‌گاه پشتی به‌طور کامل قرار دهید و قوس کمر را در حالت طبیعی حفظ کنید.
 • دسته‌های دستگاه را با دو دست خود به‌صورت هماهنگ بگیرید به شکلی که آرنج‌ها با به‌طور کامل موازی باشند.
 • این قسمت نشانگر آغاز حرکت خواهد بود.
 • دسته‌های ماشین را به‌آرامی درحالی‌که عمل بازدم انجام می‌دهید به یکدیگر نزدیک کرده و در هنگام انجام تمرین عضله سینه را کاملاً منقبض نمایید و توجه داشته باشید که در هنگام اوج حرکت حتماً یک ثانیه مکث داشته باشید.
 • به‌آرامی درحالی‌که عمل دم را انجام می‌دهید دوباره به نقطه آغاز بازگردید و این عمل را تا پایان ست انجام دهید.

 

عضلات درگیر در انجام حرکت دستگاه قفسه سینه فلای

در اجرای تمرین با دستگاه قفسه سینه فلای عضلات درگیر عبارت از عضلات اصلی یعنی همان عضله سینه‌ای بزرگ و دیگر عضلات مانند عضله دلتوئید قدامی هستند.

 

نکات آناتومیکی دستگاه قفسه سینه فلای

در ادامه به برخی از نکات آناتومیکی برای استفاده از دستگاه فلای می‌پردازیم.

 

چگونگی گرفتن

تمرین فلای با ماشین وقتی‌که نوع گرفتن طبیعی (کف دست‌ها رو به هم) باشد بهترین کارکرد را خواهد داشت همین‌طور گرفتن دست به‌صورت چرخش درونی (کف دست‌ها به جلو) هم نوعی دیگر از حرکت است باید گفت که : آرنج‌ها در همه زمان حرکت محکم و کمی خمیده‌اند این تمرین مثل پرس سینه است با این فرق که تمرین فلای باعث ایجاد خط و کات میان دو عضله سینه می‌شود. معمولاً این تمرین را با تمرینی دیگر به شکل سوپر ست انجام می‌دهند.

 

دامنه حرکتی

زمانی که دستگیره‌ها با فشار به یکدیگر نزدیک شوند تأثیر زیادی را روی قسمت مرکزی درونی عضله سینه‌ای خواهند داشت برای تأکید بالاتر روی قسمت درونی سینه دامنه تمرینی محدودتری را اجرا کنید و روی حالت فشار آوردن دستگیره‌ها به سمت هم تمرکز کنید.

 

تکرارهای کوتاه و محدود را به شکلی انجام دهید که دست‌ها در زاویه پایین‌تر از ۴۵ درجه فعالیت کنند اگر دستگیره‌های نزدیک به هم و چسبیده به یکدیگر ماشین را ساعت دوازده تصور کنید باید از این شرایط به ساعت ده در قسمت چپ و ساعت دو قسمت راست‌دست‌ها را به بیرون حرکت دهید. در این وضعیت آرنج را صاف نگه‌دارید تا بیشترین فشار را به عضلات وارد کنید برای اینکه تأثیر بیشتری روی قسمت‌های خارجی عضله سینه ببینید باید دست‌ها بازتر از یکدیگر جداتر شوند اجازه ندهید که دست‌ها بیش‌ازاندازه به پشت بدن نزدیک شوند و از سطح بدن عقب‌تر بروند و یا در مرحله مشکل‌زایی قرار گیرند. برای ایمنی بالاتر باید در مرحله آخر کشش بازوها همسو با سینه باشد.

 

مسیر حرکت

حالت نشستن باید به‌طوری باشد که دست‌ها در سطح سینه و همسو با آن باشند. برای به کمتر کردن کارکرد عضله سینه‌ای حتماً در زمان حرکت آرنج‌ها بالا (در سطح شانه) قرار بگیرند. سپس حتماً یک ثانیه مکث کنید و پس‌ازآن دوباره به حالت نخستین برگردید.

 

وضعیت بدن در دستگاه قفسه سینه فلای

وقتی‌که پایین نشسته‌اید و دستگیره‌ها بالا نزدیک به سر قرار دارند بیشترین تمرکز حرکت روی قسمت بالایی عضله سینه خواهد بود. برعکس زمانی که بالا باشید و دستگیره‌ها زیر قرارگرفته باشند قسمت پایینی عضله سینه تقویت بیشتری می‌شود.

 

میزان مقاومت

 برعکس فلای با دمبل که مقاومت در زمان حرکت تغییر می‌کند تمرین دستگاه قفسه سینه فلای در تمام دامنه حرکتی خود مقاومت یکسانی را به وجود می‌آورد به همین خاطر تمرینی بسیار مناسب برای تقویت قسمت داخلی عضله سینه است.

 

نکات تمرینی دستگاه قفسه سینه فلای

 • تمرین دستگاه قفسه سینه فلای یک حرکت راحت است که احتیاج به مقداری تمرکز دارد و اشخاص مبتدی هم می‌توانند از این تمرین به‌آسانی استفاده کنند.
 • در این حرکت پیش از هر حرکتی عضلات سینه خود را به‌درستی گرم ‌کنید.
 • همچنین از ماشین فلای سینه می‌توان به شکل معکوس هم استفاده کرد که به این تمرین فلای معکوس گفته میگویند. این تمرین برای تقویت عضله دلتوئید خلفی اجرا می‌شود ولی عضله ذوزنقه‌ای پشت را هم تقریباً تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 • برای انجام این تمرین دقیقاً برعکس فلای سینه باید بر روی نیمکت به‌صورت برعکس بنشینیم و دست‌ها در آغاز جمع هستند و پس‌ازآن دست‌ها مثل صلیب به‌سوی دو طرف بدن باز می‌شوند.
 • همچنین با تغییر ارتفاع در نیمکت دستگاه قفسه سینه فلای می‌توانید بخش‌های متفاوتی از عضله‌ی سینه را تقویت نمایید: اگر نیمکت دستگاه پایین باشد با درگیر کردن عضله‌ی دلتویید قدامی بخش بالای عضله‌ی سینه تقویت خواهد شد و در نقطه مقابل اگر نیمکت دستگاه بالا باشد بخش پایینی عضله‌ی سینه تقویت خواهد شد.
 • در زمان اجرای تمرین بدن خود را کاملاً ثابت نگه‌دارید. توجه داشته باشید پد و دسته را اصلاً لمس نکنید.
 • زمانی که قصد بلند کردن وزنه در زمان حرکت فلای دستگاه را دارید ، مراقب باشید نیم تنه شما به سوی جلو خم نشود.

 

سخن آخر دستگاه قفسه سینه فلای

با توجه به مطالبی که در مورد دستگاه فلای گفته شد؛ حتماً توجه داشته باشید که به‌هیچ‌عنوان تمرینات فلای را از فهرست تمرین‌های روزانه بدن‌سازی خود حذف نکنید؛ زیرا استحکام بدن و تناسب‌اندام شمارا به خطر خواهد انداخت. با استفاده از این تمرین شما به تقویت و خط انداختن میان عضلات سینه خود کمک فراوانی خواهید نمود. همچنین رنج قیمت دستگاه قفسه سینه فلای خارجی و ایرانی در ایران متفاوت خواهد بود و باید توجه کنید که با توجه به نیاز خود و اندازه باشگاه بدن‌سازی دستگاه خریداری نمایید، برای خرید دستگاه بدنسازی باشگاهی با ما تماس بگیرید.