در حال نمایش 5 نتیجه

نمایش 9 24 36

جلو بازو یکی از حرکات تمرینی اصلی و ضروری در رشته بدنسازی است که با استفاده از دستگاه جلو بازو سیم کش انجام می‌شود. انجام این حرکت با این گونه تجهیزات ورزشی پیشرفته برای ورزشکارانی مناسب است که در رشته ورزشی مورد نظر خود نیاز به تقویت عضلات بالا تنه دارند تا بدن آنها قوی شود. بنابراین برای اینکه این حرکت نتیجه‌بخش شود باید با حرکات اصولی عضلات دو سر بازو یا ساعد را به خوبی درگیر کنید. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید دستگاه بدنسازی باشگاهی جلو بازو لاری برای تقویت عضلات خود را دارید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید.

دستگاه جلو بازو

انواع دستگاه جلو بازو

یکی از مهمترین اهداف ورزشکاران بدنسازی، قدرتمندسازی و فرم‌دهی مناسب عضلات جلو بازو است. در این راستا دستگاه‌های بدنسازی متعددی جهت تمرین جلو بازو وجود دارد که هر کدام از آنها روی نواحی مختلف عضلات بازوها تاثیرگذار خواهد بود. دستگاه جلو بازو از سری تجهیزات ورزشی و بدنسازی است که می‌توانید با اجرای تمرین بر روی این نوع دستگاه‌ها، باعث حجم‌دهی به عضلات جلو بازو خود شوید. در ادامه با انواع دستگاه جلو بازو براساس نوع حرکاتی که قصد تمرین آنها را دارید آشنا خواهید شد.

 • جلو بازو سیم کش
 • جلو بازو سیم کش با طناب
 • جلو بازو دمبل
 • جلو بازو لاری
 • میز و نیمکت جلو بازو
 • جلو بازو ماشین
 • جلو بازو طناب
 • جلو بازو سیم کش تک دست

مشخصات دستگاه بدنسازی جلو بازو

از مهمترین مشخصات دستگاه جلو بازو می‌توان به نوع طراحی و مستحکم آن اشاره کرد که سبب ایجاد تعادل مناسب با وزن دستگاه و ورزشکار می‌شود و هنگام استفاده نگران بر هم خوردن تعادل آن نخواهیم بود. به طوری‌که با ثابت شدن بدن می‌توانید آرنج‌ها را روی نیمکت قرار دهید و وزنه‌های متصل به دستگاه را به آرامی بالا و پایین ببرید.

 

دستگاه‌های جلو بازو و پشت بازو برای تمرینات قدرتی و کششی ورزشکاران مناسب است و عضلات در گیر قسمت تنه بالایی بدن را شامل می‌شود.

 

مزایا و کاربردهای استفاده از دستگاه جلو بازو

عضلات بازو یکی از عضلات خوش فرم بدن است که در تناسب اندام و پرورش اندام مورد توجه قرار می‌گیرد. هدف استفاده از دستگاه بدنسازی جلو بازو تقویت و رشد عضلات دوسر بازویی، ساعد و تقویت مچ‌های دست است. بنابراین یکی از بهترین راهکارها برای تقویت و رشد عضلات بازو استفاده از دستگاه جلو بازو است.

 

به طور کلی استفاده دستگاه جلو بازو برای انجام حرکات تمرین بدنسازی مزایای بسیاری دارد و به دلیل داشتن دسته خمیده، مچ دست‌ها در هنگام تمرین با آن در وضعیت بهتری قرار می‌گیرند و فشار روی آنها کمتر خواهد بود. از طرفی دیگر بیشترین فشار در در تمرین با این وسیله ورزشی بدنسازی روی عضلات جلو بازو اعمال می‌شود.

 

نحوه عملکرد دستگاه بدنسازی جلو بازو

نحوه عملکرد دستگاه جلو بازو به گونه‌ای است که تمام عضلات بازوها مربوط به قیمت بالای تنه را درگیر ورزش و تمرینات بدنسازی می‌کند. بنابراین ورزشکاران حرفه‌ای و افراد تازه کار از این دستگاه بدنسازی برای انجام تمرینات حرکات جلو بازو و تقویت عضلات آنها استفاده می‌کنند تا شاهد فرم‌دهی مناسب و افزایش حجم بازوهای خود شوند.

 

آموزش کار با دستگاه جلو بازو برای بانوان و آقایان

انجام حرکات بدنسازی جلو بازو با دستگاه بسیار ساده اما نیاز به قدرت بدنی بالایی دارد. چرا که در این حرکت عضله دو سر بازو به طور مستقیم درگیر می‌شوند.

 

آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان + عکس به گونه‌ای است که باید در ابتدا روی صندلی دستگاه بنشینید و وزن دلخواه را انتخاب کنید. سپس پشت بازوها بر روی بالشتک دستگاه قرار دهید و دستگیره‌ها را طوری‌ در دست بگیرید که کف دست‌ها به سمت صورت شما باشد.

 

در وضعیتی که در حال بیرون دادن نفس خود هستید، عضلات جلو بازو دست‌های خود را منقبض کنید و به سمت طرف صورت بیاورید تا زوایه ساعد دست ما با زمین 90 درجه شود. سپس با مکثی کوتاه با انقباض عضلات جلو بازو و نفس گرفتن، آهسته وضعیت بدن خود را به نقطه شروع برگردانید.

 

هنگام انجام حرکت جلو بازو با دستگاه به نکات زیر توجه کنید:

 • هنگام انجام این حرکت توجه داشته باشید که پشت بازوها ثابت و بی‌حرکت باشند و ساعد با خم شدن آرنج‌ها حرکت کند.
 • تمرین پشت جلو باید به آرامی و بدون شتاب انجام شود تا ماهیچه‌ها دچار آسیب نشود.
 • جهت جلوگیری از آسیب ساعد دست از کشش بیش از حد بازوها خودداری کنید.
 • رعایت ایمنی در انجام حرکات بدنسازی باید رعایت شود تا منجر به تقویت تاندون‌ها و رشد عضلات شود.
 • طول فرایند برنامه تمرینی بستگی به توصیه مربی دارد و نباید بیش از حد با تکرار ان به بدن خود فشار وارد کنید.

قیمت دستگاه جلو بازو

دستگاه‌های بدنسازی با توجه به مدل‌های متنوع از کارآیی خاصی برخوردارند و یکی از مزایای تمرین با آنها این است که میزان آسیب دیدگی در حین اجرای حرکات بسیار پایین است. از عوامل تأثیرگذار بر قیمت دستگاه جلو بازو سیم کش می‌توان به کاربرد خانگی یا باشگاهی و نوع دستگاه اشاره کرد.

 

از آنجایی که انواع دستگاه بدنسازی جلو بازو در بازار وجود انتخاب یکی از آنها کار چندان آسانی نیست و نیاز به بررسی و مقایسه دارد. بنابراین در صورتی‌که برای تکمیل تجهیزات باشگاه بدنسازی و یا منزل خود قصد خرید دارید حتما به طرح، برند و کیفیت آن توجه کنید. در این بین طوری‌که رنج قیمت دستگاه خارجی و ایرانی جلو بازو براساس کاربردها و ویژگی‌های آنها متغیر است و در این بین تجهیزات ورزشی برند خارجی به دلیل نوسانات ارزی و افزایش نرخ دلار، قیمتی ثابتی در بازار ندارد.

 

جمع‌بندی

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، دستگاه جلو بازو یکی از تجهیزات ورزشی پرورش اندام و بدنسازی است که برای تقویت عضلات بازو مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس اگر برای انجام تمرینات ورزشی خود نیاز به تهیه این وسیله دارید حتما به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است، توجه کنید.