نمایش 1–36 از 61 نتیجه

نمایش 9 24 36

فرض کنید شخصی برای ثبت نام یک رشته ورزشی به یک باشگاه می رود. اولین فاکتوری که شخص را جذب می کند سالن و امکانات موجود در آن است. امکانات اعم از وسایل و تجهیزات بدنسازی و لوازم جانبی آن است. که فرد با در نظر گرفتن تمامی این موارد و محیط باشگاه در می‌آبد که فضای مناسبی را انتخاب کرده است.

لوازم جانبی بدنسازی

از این رو برای بهبود و پیشرفت عملکرد خود به یک سری لوازم جانبی بدنسازی برای تمرین نیازمندید که بتوانید سطح خود را ارتقا دهید. لوازم جانبی بدنسازی نقش به سزایی در رشد ورزشکار دارند. از این رو کیفیت، قیمت، دوام و استحکام لوازم نقش به سزایی در مناسب بودن محیط، انگیزه افراد و… دارد. برای ادامه مطالب با تن آسا همراه باشید.

انواع تجهیزات جانبی بدنسازی

انواع تجهیزات جانبی بدنسازی

 

در باشگاه ها معمولا و نوع تجهیزات دسته بندی شده است:

  • وزنه ها آزاد و لوازم جانبی
  • دستگاه ها

وزنه های آزاد

این نوع از لوازم به دلیل عدم نیاز به قرقره متصل و کابل وزنه آزاد نامیده شده اند. این وزنه های آزاد شامل دمبل و هالتر یا صفحه وزنه می باشد:

باربل (هالتر)

هالتر جز مهمی از لوازم جانبی بدنسازی است که طول آن به یک تا دو متر می رسد. دو طرف هالتر وزنه هایی قرار می گیرد که تعیین وزن هرکدام به نسبت تمرین و برنامه ورزشکار می باشد. هالترها در سایز های مختلف بنا بر نوع تمرین متنوع هستند و سایزهای کوچک بیشتر برای تمرینات جلو بازو، پرس سرشانه و… مورد استفاده قرار می گیرند. در باشگاه ها یک رک به عنوان محفظه نگه دارنده هالترها قرار داده می شود. هالترهای المپیکی 2 متر طول و 20 کیلوگرم وزن دارند که می توانند تا وزن 362 کیلوگرم را تحمل کنند البته برخی از هالترهای المپیکی تا وزن 400 نیز می توانند تحمل کنند. بیشتر هالترهای سنگین برای تمرینات سنگین مانند پرس سینه، اسکوات و ددلیفت استفاده می شود.

دمبل

طول دمبل معمولا از نیم تا یک متر است. معمولا دمبل ها بنابر برنامه تمرینی جفت استفاده می شوند. ( یعنی هر دمبل در یک دست) دمبل ها از نیم شروع می شوند و تا 45 کیلوگرم افزایش میابند. برخی از دمبل ها به صورت هالتر کوچک هستند که صفحه وزنه هایی بر دو طرف آن تنظیم می شود.بیشتر این مدل از دمبل ها برای محیط خانگی مناسب هستند و به اندازه دمبل ثابت ها کارآمد نمی باشند.

صفحه های وزنه

وزن این صفحه ها نیز مانند دمبل ها از 1 کیلوگرم تا 45 کیلوگرم می باشند. جنس آن ها ساخته شده از آهن است. که دو نوع از آن ها در بازار عرضه می گردد. (صفحات المپیکی برای هالترهای المپیک و صفحات وزنه استاندارد برای هالترهایی با ضخامت 2.5 سانتی متر).

میله خمیده EZ

این نوع از لوازم جانبی بدنسازی برای تقویت عضله دو سر و سه سر می باشد که کوتاه تر از میله هالتر است و برای سهولت کار دست به صورت زاویه دار بر روی آن طراحی شده است. این وسیله برای تمرین و تقویت عضلات مختلف و کاهش فشار هالتر بسیار مناسب است.

چرخ تمرین شکم

یکی از راه های ساده برای تمرین دادن قسمت شکم، دستان و پاها استفاده از چرخ تمرین شکم است. از این وسیله می توانید برای تناسب اندام و تقویت ماهیچه های شکم، بازو، شانه و پاها استفاده کنید. در نظر داشته باشید هرچه عضلات شکمی تقویت می شود کمردرد کاهش و به ندرت در افراد دیده می شود.

صفحه تعادل

صفحه تعادل صفحه ای دایره شکل است که دارای سطحی هموار و سخت برای ایستادن می باشد. در زیر این سطح صاف یک سطح نیم دایره مانند وجود دارد که برای حفظ تعادل، شخص باید تلاش کند تا بتواند بصورت متمرکز بر روی آن باقی بماند. در مراحل ابتدایی شاید استفاده از این وسیله سخت باشد ولی بعدها با تمرین مداوم می توانید چشم بسته روی آن قرار بگیرید.

نیمکت ها

سه نوع نیمکت در باشگاه ها موجود است که اعم از صاف، شیبدار و شیبدار معکوس است. بعضی از نیمکت ها دارای رک هایی برای نگهداری از هالتر هستند. در مقابل بعضی از نیمکت ها هیچ رکی ندارند.

میز لاری

این میز برای کار کردن روی عضله دوسر طراحی شده است. این میز، یک پد زاویه دار دارد که بازوهایتان روی آن قرار می گیرند. این پد مانع آن می شود که وزنه را نوسان دهید، بنابراین می توانید عضله دو سر را ایزوله کنید.

جامپینگ فیتنس

ورزش جامپینگ خود یک ورزش پویا است که دارای حرکات ریتمیک و پرهیجان برای ورزشکاران است. این نوع ورزش با استفاده از وسیله ای به نام ترامپولین انجام می شود که بسیار در تناسب اندام فرد نقش به سزایی دارد و روند چربی سوزی را بالا می برد.

توپ سوئیسی

از جیم بال یا توپ سوئیسی می توانید به جای نیم کت استفاده کنید. برای انجام پرس سینه و نشر جانب و… بسیار انتخاب مناسبی است. این نوع از لوازم کاربرد آسانی نیز دارند به راحتی روی زمین حرکت می کند و تعادل را بیشتر می کند.

رک

رک، خود یک نوع لوازم جانبی است که تمامی وسایل باشگاهی دیگر را مانند یک محفظه نگه داری می کند. مانند رک هالتر و دمبل و …

دستکش ها

دستکش های ورزشی جز لوازم اجنبی بدنسازی به شمار می روند که وجود آن ها باعث می شود پینه روی دست ها پدید نیاید و بهتر به نگه داشتن وزنه کمک می کند.

باندها

باندها در مدل های متنوع در بازار عرضه می شوند و شما می توانید از آن ها در حین تمرین و مخصوصا ورزش سنگین استاده نمایید. توجه داشته باشید که به طور طولانی از آن استفاده نکنید زیرا بدن به باند تکیه می کند و دیگر قدرت خود را کم کم از دست می دهد.

کمربند وزنه برداری

یکی از لوازم جانبی بدنسازی پرکاربرد کمربند وزنه برداری است. هدف این کمربند حفاظت و حمایت کمر شما حین تمرین و بلند کردن وزنه های سنگین است. استفاده بیش از حد از این کمربند نیز باعث تضعیف عضلات کمری می شود. باید بتوانید کمر خود را نیاز تقویت کنید اما در صورت لزوم و کوتاه مدت می توانید از آن استفاده نمایید.

مچ بند تسمه ای

این نوع از مچ بند دارای قطعات باریک و کوتاهی در اندازه 50 سانتی متر طول و2.5 سانت عرض است. در هنگام تمرین به دور مچ و بعد به هالتر و دمبل بسته می شوند. این نوع از مچ بندها برای حرکات ددلیفت، شراگ مورد استفاده قرار می گیرد. البته که در نظر داشته باشید استفاده زیاد از مچ بند تسمه ای باعث تضعیف عضلات شما می شود و وزنه های تمرینی تان را محدود می‌کند. بیشتر در زمان هایی که بسیار به آن نیاز دارید استفاده کنید.

گچ

از گچ بیشتر برای خشک نگه داشتن دست ها هنگام تعرق در ورزش و تمرین استفاده می کنند. وزنه بردار ها، پاورلیفتر، زیمناستیک کاران بیشتر از گچ استفاده می کنند. گچ ها به راحتی در بازار با قیمت ارزانی یافت می شوند.

شناسایی کیفیت لوازم جانبی بدنسازی

شناسایی کیفیت لوازم جانبی بدنسازی

 

لوازم جانبی بدنسازی نوعی کمک دهنده و مکمل برای ورزشکاران محسوب می شوند. از این رو کیفیت بالای ها می تواند سطح کیفیت تمرین فرد را نیاز بالاتر ببرد و حس و انگیزه بیشتری را به اون انتقال دهد. برای این که یک سالن یا باشگاه بتواند مشتری ها و ورزشکاران خود را حفظ کند همیشه باید به فکر امکانات و به روز رسانی لوازم باشد. استفاده از برندهای مشهور باعث جذب ورزشکاران بیشتری می شود پس در تمامی مباحث برای یک محیط مناسب دقت به عمل بیاورید.

خلاقیت شرط اول مربیان

باشگاهی که لوازم جانبی بدنسازی بیشتری را در خود جای می دهد ، به ورزشکاران نیز امکانات بیشتری را ارائه می دهد. بنابراین مربیان در سالن شما می توانند در برنامه های تمرینی، خلاقانه عمل کنند. امروزه مربیان مدرن بدنسازی به دنبال ایده های جذاب نسبت به گذشته در عرصه طراحی تمرین ها هستند. این امر نیازمند ایجاد محیطی برای بروز توانمندی است.

قیمت لوازم جانبی بدنسازی

قیمت لوازم جانبی بدنسازی

قیمت لوازم جانبی بدنسازی با برند و اندازه آن ها مشخص می شود. بسته به نوع محیط می توانید لوازم جانبی مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید. قبل از خرید لوازم جانبی بدنسازی دقت به عمل بیاورید که مشخصات آن طبق محصول دلخواهتان باشد. در غیر این صورت بعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهد و بلا استفاده باقی می ماند. قیمت ها در فروشگاه تن آسا با توجه به تمامی خریداران تعیین می شود. با ارائه مقرون به صرفه ترین قیمت ها بهترین ها را برای شما به ارمغان می آورد.

راهنمای خرید لوازم جانبی بدنسازی

اگر هدفتان تجهیز سالن ورزشی است و سوالاتی در این زمینه برایتان مطرح شده است جای نگرانی نیست. متخصصین و مشاوران ما در تن آسا به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان می باشد. می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه خرید لوازم جانبی بدنسازی بهره مند شوید. هر یک از این لوازم جانبی تولید شده بصورت مجزا مورد ارزیابی قرار گرفته اند. شما می توانید با مراجعه به تن آسا  محصول دلخواه خود را بصورت تخصصی خریداری نمایید. برای دریافت مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.