در حال نمایش 4 نتیجه

نمایش 9 24 36

امروزه استفاده از دستگاه‌های پرورش اندام علاوه بر باشگاه‌های ورزشی در منازل نیز بسیار مرسوم شده است. در این راستا افراد زیادی جهت بهره‌مندی از اندام زیبا و متناسب سعی می‌کنند که طبق فضای موجود و در دسترس درمحیط خانه یا باشگاه خود تعدادی از این تجهیزات و لوازم بدنسازی را خریداری و مورد استفاده قرار دهند. با توجه به تنوع موجود در بازار یکی از وسایل کاربردی که در سطوح کیفی متفاوت در دسترس خریداران قرار دارد، دستگاه پشت بازو است.

دستگاه پشت بازو سیم کش بدنسازی جزو یکی پرفروش‌ترین وسایل ورزشی است که بین ورزشکاران برای انجام تمرینات کششی و قدرتی طرفداران بسیاری دارد. از آنجایی که حجم عضلات پشت بازو نسبت به عضلات جلو بازو بیشتر است، پرورش عضلات این قسمت دست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. پس اگر شما هم قصد خرید این دستگاه مناسب برای تقویت عضلات پشت بازوهای خود را دارید حتما مطالعه این مقاله را در اولویت قرار دهید.

خرید-دستگاه-پشت-بازو

کاربرد دستگاه پشت بازو

یکی از تمرینات ورزشی که برای افزایش حجم و رشد عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد، حرکت پشت بازو است. عضلات در گیر در این تمرین بدنسازی عضله دوسر بازوها است که بسیاری از ورزشکاران جهت عضله‌سازی و افزایش کشش عضلات از این حرکت استفاده می‌کنند. بنابراین داشتن دستگاه پشت بازو در خانه و باشگاه ورزشی به دلیل اینکه فضایی کمی را اشغال می‌کند برای انجام حرکت‌های پایه، بسیار ضروری و کاربردی است.

مشخصات دستگاه پشت بازو

دستگاه پشت بازو برای انجام تمرین‌های قدرتی کاربرد دارد و مهمترین مشخصات این دستگاه قابلیت جداسازی قطعات بعد از اتمام تمرین است. تشک این دستگاه از کیفیت و دوام زیادی برخوردار است و حتی ورزشکاران 120 کیلویی نیز هنگام تمرین و استفاده از آن احساس راحتی می‌کنند.

از دیگر مشخصات این دستگاه ورزشی مقاومت بالای آن در برابر ضربه، رطوبت و خوردگی است، پس از این منظر جای هیچ نگرانی در زمینه نحوه نگهداری برای عمر بیشتر آن وجود ندارد. متقاضیان می‌توانند متناسب با تم رنگی باشگاه خود این وسیله ورزشی را با تنوع رنگ بالا تهیه و خریداری کنند.

آشنایی با انواع دستگاه پشت بازو

تجهیزات و لوازم ورزشی متناسب با نوع حرکات تمرینی دارای تنوع زیادی هستند. در ادامه با انواع دستگاه پشت بازو براساس نوع حرکاتی که قصد تمرین آنها را دارید آشنا خواهید شد.

 • پشت بازو دیپ
 • پشت بازو سیم کش
 • پشت بازو با کش ورزشی
 • پشت بازو کیک بک با دمبل
 • پشت بازو سیم کش با طناب
 • پشت بازو سیم کش از پشت
 • پرس پشت بازو دمبل جفت نشسته
 • پشت بازو هالتر ایستاده بالای سر
 • دیپ پشت بازو با وزنه
 • پشت بازو سیم کش معکوس تک دست
 • دیپ پشت بازو نیمکت
 • پشت بازو هالتر معکوس

نحوه عملکرد دستگاه پشت بازو

نحوه عملکرد دستگاه پشت بازو به گونه‌ای است که عضلات بازوها مربوط به اندام فوقانی را به خوبی درگیر می‌کند. بنابراین ورزشکاران حرفه‌ای از این دستگاه بدنسازی برای انجام تمرینات مربوط به حرکات پشت بازو و تقویت عضلات بازوها استفاده می‌کنند. نتیجه حرکات تمرینی پشت بازو، فرم‌دهی مناسب و افزایش حجم بازوهای پشت دست است.

آموزش کار با دستگاه پشت بازو برای بانوان و آقایان

کار با این دستگاه برای همه ورزشکاران اعم از آقایان و بانوان بسیاری ساده و راحت است و تنها باید به برنامه تمرینی که مربی ورزشی برای شما در نظر گرفته است، توجه کنید.

برای استفاده از این دستگاه پشت بازو باید ارتفاع صندلی را متناسب با قد خود تنظیم کرده و سپس روی آن بنشینید. همچنین متناسب با توانایی خود میزان وزن مورد نظر را روی دستگاه انتخاب و تنظیم کنید. با قرار دادن بازوها روی پدهای مخصوص و گرفتن دسته‌های آن می‌توانید تمرین خود را شروع کنید.

در ادامه آموزش کار با دستگاه برای بانوان و آقایان + عکس، بهتر است بدانید که در ابتدا برای هل دادن دسته‌های دستگاه به سمت جلو باید نفس خود را به بیرون منتقل کنید (حالت بازدم) تا آرنج‌ها به طور کامل صاف شود. همچنین بعد از یک مکث کوتاه در حالتی که در وضعیت انقباض با فرو دادن نفس به داخل (حالت دم) قرار دارید، آهسته شرایط بدن خود را به نقطه شروع بازگردانید. این حرکت تمرینی را می‌توانید طبق برنامه خود چندین بار تکرار کنید.

هنگام انجام حرکت پشت بازو با دستگاه به نکات زیر توجه کنید:

 • تمرین پشت بازو باید به آهستگی و آرامی انجام شود.
 • در طول تمرین باید روی حرکت خود کنترل کامل داشته باشید.
 • رعایت ایمنی در انجام حرکات بدنسازی باید رعایت شود تا منجر به تقویت تاندون‌ها و رشد عضلات شود.
 • طول فرایند برنامه تمرینی بستگی به توصیه مربی دارد و نباید بیش از حد تکرار شود.

قیمت دستگاه پشت بازو

دستگاه‌های بدنسازی به دلیل کاربردی بودن، میزان کیفیت بالا و سطح مقاومت زیاد اغلب جزو دسته کالاهای گران قیمت به شمار می‌آیند که ارزش خریدن دارد. همچنین پیچیدگی در ساختار و نوع طراحی آنها نیز در قیمت آنها مؤثر خواهد بود. قیمت دستگاه پشت بازو نیز از این ویژگی‌ها مستثنی نیست، به طوری‌که رنج قیمت دستگاه خارجی و ایرانی پشت بازو براساس قابلیت‌ها و کاربردهای آنها متفاوت است. بنابراین در صورتی که برای تکمیل تجهیزات ورزشی باشگاه بدنسازی خود دارید حتما به طرح، برند و کیفیت آن توجه کنید.

از مهمترین عوامل موثر بر قیمت دستگاه بدنسازی از نوع پشت بازو می‌توان به برند و نام تولید کننده دستگاه و  ایرانی و خارجی بودن دستگاه اشاره کرد. در این بین تجهیزات ورزشی برند خارجی به دلیل نوسانات ارزی قیمتی ثابتی ندارند و ممکن است روزانه تغییر کند.

جمع‌بندی

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، دستگاه پشت بازو به عنوان یکی از تجهیزات ورزشی پرورش اندام برای تقویت عضلات بازو بسیار مناسب است. به دلیل حجم کوچک و قابل تفکیک قطعات آن می‌توان این وسیله ورزشی را نیز برای استفاده در منزل نیز خریداری کرد. پس اگر برای انجام تمرینات ورزشی خود نیاز به تهیه این وسیله دارید حتما به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است، توجه کنید.